Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte Sony’nin 60 MP IMX686 Kamera Örnekleri

İşte Sony’nin 60 MP IMX686 Kamera Örnekleri

Sony, bir devranların tanınan Xperia akıllı telefonlarını ne yapsa eski şaşalı günlerine kavuşturamıyor. Telefonları için ArGe çalışmaları yapan ve yeni özellikler üzerinde çalışan şirket, tekrar de son birkaç yıldır akıllı telefon pazarında rakiplerinin gerisinde kalmaya devam ediyor. Bunu Sony’nin geliştirdiği yeni 60 MP IMX686 kamera sensörü de durduramayacak üzere görünüyor.

Sony, kısa bir müddet evvel yeni 60 MP IMX686 kamera sensörüyle çektiği fotoğrafları yayınladı. Akıllı telefon kameralarında bir periyodun tercih edilen ismi Sony, hala çeşitli markalarla iş birliğini sürdürüyor olsa da, tekrar de çektiği fotoğraflarla rakiplerinin gerisinde kalacağı sav ediliyor. En azından yayınladığı fotoğraflar için böylesi tahlillerde bulunulmuş.

Kısa bir mühlet evvel yeni sensörü 60 MP boyutlu IMX686’yı bir tanıtım görüntüsü ile tanıtan Sony, yeni sensörünü 2020 yılı içinde üreticilere sağlamaya başlayacak. Sony’nin IMX686 ile çektiği örnek fotoğrafları yayınlaması ise, fotoğrafları görenleri ikiye ayırmış durumda. Bir kesim fotoğrafların başarılı vurgularken, bir gayri kesim ise fotoğrafların rakiplerin çektiği karelerin kalitesini yakalayamadığını düşünüyor.

Her ne kadar sensör ve donanım kıymetli olsa da, çekilen fotoğrafların kalitesini son noktada yazılım belirliyor. Yapay zeka ve yazılım algoritması fotoğrafların düzenlemesinde kıymetli ekte bulunurken, Sony’nin ve yeni IMX686 sensörü tercih edecek gayrı markaların bu hususta nasıl bir iş çıkartacağı şimdilik merak konusu.

Pekala, siz fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Sony, IMX686 sensörü ile yarışa geri dönebilir mi?

Yorum Ekle