Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte PlayStation 5 DualShock Patent Imajları

İşte PlayStation 5 DualShock Patent Imajları

PlayStation 5 için artık geri sayıma başladık ve bununla bir arada yeni konsol hakkında acilen her gün yeni bir sızıntıyla karşılaşıyoruz. Daha evvel patent örnekleri ve “olası” tasarım imgeleriyle önümüze çıkan PlayStation 5, bu sefer de DualShock’u ile kendini hatırlattı.
Japon Patent Ofisi’nden alınan patent örnekleriyle kendini gösteren yeni DualShock, etapta halihazırdaki DualShock 4’e nispeten benziyor. Evet, arada fark var mı?

DualShock 4 ile karşılaştırıldığında yeni gamepad tasarımı detaylarında küçük farklılıklara sahip. Bunlardan biri ön yüzdeki irtibat yuvası microUSB yerinin konumunu alan ilişki noktası oluyor. Tetik tuşlarının biraz daha büyük tutulduğu yeni DualShock’ta, ayrıyeten navigasyon tuşları da biraz daha küçük tercih edilmiş. Ayrıyeten ışık barı da DualShock üzerinden kaldırılmış.

Her ne kadar dizaynıyla misal görünse de, minik farklılıklarıyla şu anki modelden ayrılan yeni DualShock, elbette son haliyle nasıl olacak daima birlikte göreceğiz. Elbette sadece görünüş mealinde değil, bu donanımın yapabileceklerinin yazılımsal karşılığını da lakin oyunlarda göreceğiz. Çünkü yeni denetim cihazının gelişmiş bir dokunsal geri bildirim özelliği bulunduracağını biliyoruz.

PlayStation 5’in 2020 yılı ahir piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorum Ekle