Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte Minecraft”ın Ray Tracing’le Hazırlanan Yeni Dünyası!

İşte Minecraft”ın Ray Tracing’le Hazırlanan Yeni Dünyası!

NVIDIA, Minecraft RTX’in çıkışına hazırlanırken dünyada Minecraft topluluğunun en yetenekli isimleriyle birlikte çalışıyor. Bu iş birliğinin birinci mükemmel ürünlerin nokta aldığı bir ekran imgesiyle gözler önüne serildi. Ekran imgelerindeki dünyaları tasarlayan RazzleberriesBlockWorks ve GeminiTay 

En Uygun Harita Tasarımcılarından Yeni Minecraft Dünyaları

  • Razzleberries’ten Of Temples and Totems RTX – Oyuncuları gizemli tapınaklarda keşfe çıkaran ve hizmetleri tamamlamaya odaklanan bir macera yerküresi. Tapınaklarda her pikselden yayılım ve gerçek vakitli gölge örnekleri görülebiliyor. Küresel aydınlatmadan yararlanılarak da oyunculara etkileyici bir deneyim sunuluyor.

  • BlockWorks’ten Imagination Island RTX – Bilinmeyen bildirilerle dolu, büsbütün keşfedilebilir bir cümbüş parkı olan Imagination Island RTX, her biri gerçek vakitli ray-tracing teknolojisinin bir ögesine odaklanan dört münferit nahiyeden oluşuyor. Bu sahnede parkın ziyaretçi merkezini aydınlatan ışınlarının pencereden geçip tabanda parlamasını gerçek vakitli olarak görebiliyoruz.

  • GeminiTay’den Crystal Palace RTX – Tuhaf ve fantastik temaya sahip bu hayatta kalma haritası, ustaca inşa edilmiş bir kaleye konut sahipliği yapıyor. Ray tracing teknolojisiyle hazırlanan gölgeler ve mükemmel atmosfer, birebir ölçüde yapılmış bu yerküreye gerçekçilik katıyor.

Minecraft Harita Dizayncıları İçin Araçlar ve Eğitimler

NVIDIA ayrıyeten Minecraft oyuncularının etkileyici ve gerçekçi dünyalar kurabilmesi için bir araç ve kılavuz yayınladı. Aslen Silikon Vadisi’nde düzenlenecek GPU Teknoloji Konferansı’nda duyurulması planlanan bu çevrim içi eğitimler GTC Digital etkinliğinin bir kesimi olarak yayınlanıyor. Eğitimlerde şunlar mekan alıyor:

  • Fizik tabanlı işlenmiş dokular oluşturmak için – Minecraft RTX’in yol izleme (path tracing) özelliğinin ve PBR dokularının gerisindeki ayrıntıların anlatıldığı, bu iki özelliğin birlikte nasıl inanılmaz manzaralar oluşturduğunun gösterildiği bir sunum ve kılavuz. Bu kılavuzda kendi PBR dokularınızı ve doku paketlerinizi nasıl yapacağınız adım adım anlatılıyor.

  • Java dünyalarını RTX dünyalarına dönüştürmek için- Minecraft harita tasarımcılarıyla birlikte çalışan NVIDIA, dünyanızı yakında çıkacak Minecraft RTX’in temelini oluşturan Bedrock Windows 10 Edition’a dönüştürmek için resmi olmayan en uygun formülleri bir kılavuzda topladı.

NVIDIA ekipleri Microsoft’la birlikte yürüttükleri ağır çalışma sonucunda; yansımalar, gölgeler, ışık yayan hususlar, küresel aydınlatma ve sair gerçekçi aydınlatma efektleriyle dolu, tamamen yol izleme (path tracing) teknolojisiyle oluşturulan dünyalar tasarladı. Tüm bu efektlerle doğal bir formda etkileşime giren fizik tabanlı dokular Minecraft bloklarına uygulandı. Bu PBR dokuları her pikselde yayılım, hacimsel efektler ve daha evvel eşi gibisi görülmemiş manzaralar elde edilmesini sağlıyor. Tüm bunlar yol izleme teknolojisinin getirdiği efektlerle bir araya geldiğinde Minecraft’ta devrim yapıyor.

Yakında piyasaya çıkacak Minecraft RTX hakkında daha çokça malumat önümüzdeki günlerde paylaşılacak.

Harita Tasarımcılarına Umumî Bakış

Minecraft Marketplace’in kurucu ortaklarından biri olan Razzleberries, kolun önder isimleri arasında bölge alıyor. Yetenekli programcılar, dizayncılar ve sanatkarlardan oluşan topluluk yekunda çeyrek milyardan ziyade mod, 2,3 milyon Marketplace satışı, sayısız tasarım, doku ve modele imza attı. Marketplace’teki tüm içeriğin yaklaşık %5’ine sahip olan bu topluluk, 260’tan ziyade benzersiz ve yenilikçi içeriği için 115.000’den ziyade beş yıldızlı inceleme aldı. Topluluğun içeriklerinin ortalama inceleme puanı ise 4,4 yıldız seviyesinde. Ekibin yıllar içinde Minecraft’a bıraktığı izi şimdiye kadar kimse bırakamadı. Mojang ve Microsoft’la resmi iş birlikleri, Minecraft’ın geliştirilmesine ekler, geniş ölçekli reklam kampanyaları ve şovlarla Razzleberries, yaratıcılık ve inovasyonu profesyonel seviyede sunmaya devam ediyor.

Bir Minecraft tasarım ekibi olan BlockWorks, Microsoft’un birinci sekiz öncü iş ortağı arasında bulunuyor. Ekibin dizaynları birinci günden beri Minecraft Marketplace’te bölge alıyor. 28 adet Minecraft Marketplace haritasının altında imzası bulunan ekibin dizaynları 10 milyondan çokça sefer indirildi.

YouTube üzerinden yayın yapan GeminiTay sıkı bir Minecraft oyuncusu. Yedi yıldır Minecraft oynayan GeminiTay farklı inşa çeşitleriyle denemeler yapmayı, gayri yetenekli Minecraft oyuncularıyla birlikte çalışmayı ve yaratıcılığını kullanarak inanılmaz eserler çıkarmayı seviyor.

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.