Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte Kanser Tedavisi İçin Akıllı Teknoloji Tahlilleri

İşte Kanser Tedavisi İçin Akıllı Teknoloji Tahlilleri

Yerkürenin ve Türkiye’nin önder teknoloji şirketlerinden Lenovo, tıbbi görüntüleme şirketi TechsoMed ile iş birliği doğrultusunda kanser tedavisi için daha akıllı teknoloji tahlilleri sunuyor. Tıbbi görüntüleme şirketi TechsoMed, onlarca yıllık tıbbi teknikleri gücünü algoritmadan alan yenilikçi teknoloji ile birleştirerek tabiplerin makul tümörleri tedavi etme biçiminde devrim yaratıyor.

Daha akıllı teknoloji ile daha müddette düzgünleşme

Lenovo ve TechsoMed, iş birlikleri çerçevesinde az bilinen bir kanser tedavisi olan termal ablasyonu yaygın hale getirmeyi hedefliyorlar. Termal , çapı üç santimetreden küçük olan erken aşama tümörlere ağır ısı uygulanması yoluyla çalışıyor. Kemoterapi ile klasik tümörün çıkarılması hastalar üzerinde hem fizikî hem de finansal cihetten çok büyük bir tesir yaratıyor. Bu standart tedaviler, on binlerce dolara mal oluyor ve önemli riskler ve komplikasyonlar içeriyor. Klâsik tedavi teknikleri tıpkı devirde günler yahut haftalar süren bir güzelleşme süreci de gerektiriyor. Öteki yandan yeni teknolojilerden faydalanan termal ablasyon tedavisi, beş dakikadan kısa sürüyor ve minimal bir cerrahi müdahale gerektiriyor. Termal ablasyon ayrıyeten yalnızca lokal anestezi kullanılarak uygulanıyor. Sistem daha az potansiyel komplikasyon ile sonuçlanıyor ve çok daha kısa güzelleşme mühletleri gerektiriyor. Ayrıyeten, maliyeti de alternatifinin onda birine ulaşan nispette daha düşük.

Yüksek performanslı iş istasyonları

TechsoMed, BioTrace‘in gerçek vakitli görüntüleme yeteneklerine güç katan yapay zekâ algoritmalarını, çok sayıda karmaşık vazifesi tıpkı anda bölgesine getirmek için gerekli merkezi işlemci, grafik işlemci ve bellek kapasitesine sahip olan Lenovo ThinkStation P920‘ler üzerinde geliştirdi. ThinkStation‘ın işini içeride serin ve dışarıda sessiz bir biçimde yapabilmesi, ablasyon süreçleri sırasında çok büyük değer taşıyor.

İş istasyonları, teknik pratikler için kişisel olarak tasarlanan ve vazife açısından kritik süreçleri harikulâde ölçüde güvenilirlikle gerçekleştirebilen hususî bilgisayarlar olarak önümüze çıkıyor. Bu, prosedürün ortasında bozulmayacak muteber, yüksek performanslı makinelere gereksinim duyan TechsoMed, Lenovo’nun teknolojilerinden faydalanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle