Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte, İnternette Aranması En Tehlikeli Ünlüler

İşte, İnternette Aranması En Tehlikeli Ünlüler

Şayet sevdiğiniz ünlüler internet üzerinden haber almaya çalışıyorsanız, dikkatli olmanızda yarar var. McAfee‘nin “internette araması en tehlikeli ünlüler” listesine nazaran birtakım aramalar, başkalarından çok daha tehlikeli olabiliyor.

Art arkaya 13. yıl için McAfee, potansiyel olarak hayranlarını tehlikeli sitelere ve virüslere yönelten, en riskli sonuçları veren ünlü bireyleri araştırdı.

Bu yılın listesinin en tepesinde Gilmore Girls serisinde Rory Gilmore rolünü üstlenmiş olan aktris Alexis Bledel nokta alırken çabucak gerisinden Late Late Show’un sunucusu James Corden geliyor. Game of Thrones (Taht Oyunları) yıldızı Sophie Turner üçüncü bölge alırken McAfee’nin listesindeki öteki dikkat cazibeli ünlülerin arasında Anna Kendrick, Lupita Nyong’o, Jimmy Fallon, Jackie Chan, Lil Wayne, Nicki Minaj ve Marvel aktrisi Tessa Thompson bulunuyor.

Aramalarda torrent tehlikesi

Alexis Bledel ve Sophie Turner’ın isimleri “torrent” sözünü de içeren aramalarla güçlü bir formda bağlantılı gözüküyor ve bu yılın listesinde bu iki aktrisin üst sıralarda nokta almasının sebebi de bu. Her ne kadar tüketicilerin çok sayıda akış hizmeti sayesinde her zamankinden daha ziyade içerik seçeneği olsa da, pek çok kişi hala korsan içerikleri tercih ederek dijital hayatlarını riske atıyorlar.

Kullanıcılar çok sayıda cihaz üzerinde içeriklerle etkileşime geçiyorlar ve en son haber yahut dedikoduyu bulmak için sonuçlardan korkmadan potansiyel olarak tehlikeli aramalar yapıyorlar. Lakin bu durum, farkında olmayan tüketicileri tehlikeli sitelere çekmek ismine siber hatalılar için muazzam bir fırsat yaratıyor.

Yorum Ekle