Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte Galaxy S20 Plus Fiyatı ve Özellikleri! Samsung Galaxy S20+ İnceleme!

İşte Galaxy S20 Plus Fiyatı ve Özellikleri! Samsung Galaxy S20+ İnceleme!

Samsung, beklenen Galaxy S20 tanıtımında birbirinden farklı Galaxy S20 modelleriyle sahneye çıktı; Galaxy S20’lerin fiyatı ne kadar olacak? Özellikleri neler soruları da karşılık buldu. Sizlere birinci izlenimlerimizi aktardığımız Galaxy S20 modeli olurken, bir gayrısı model de Galaxy S20+ oluyor. Öte yandan yeni amiral gemisinin tepe modeli ise Galaxy S20 Ultra 5G modeli.

Uzun devrandır heyecanla beklediğimiz Galaxy S20+ modeli hakkında birinci izlenimlerimizi bu haberimizde sizlere aktaracağız. Detaylı Galaxy S20+ incelemesini ise önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

SAMSUNG GALAXY S20+ İNCELEME

Pekala, Galaxy S20 modelinden birtakım özelliklerle ayrılan Galaxy S20 Plus bizlere neler sunuyor? Tanıtımdan çabucak sonra yakından değerlendirdiğimiz Galayx S20+ özelliklerini, fiyatını ve hakkında birinci izlenimlerimizi sizlerle bu haberimizde paylaşıyoruz.

Samsung Galaxy S20+ Tasarımı Nasıl?

Samsung Galaxy S20+, ön yüzden bakıldığında neredeyse yekpare ekrandan oluşuyor üzere görünüyor. Sadece üst ve alt kenarda çok ince tutulmuş ekran çerçeveleri ile dikkat çeken telefon, yeniden Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 modelleri üzere Infinity-O ekranla geliyor. Üst tarafta kamera için bir delik bulunduran ekranın muhitinde ise fizikî sair bir detay yok.

Galaxy S20+, Galaxy S20’ye nazaran nispeten biraz daha büyük bir telefon. Galaxy S20+’ın uzunluğu 161 mm olurken, telefonun genişliği 73 mm, kalınlığı ise 7.8 mm. Öte yandan Galaxy S20+’ın yükünün da 186 gram seviyesinde olduğunun altını çizelim.

Galaxy S20+ da tıpkı Galaxy S20 üzere IP68 sertifikasına sahip bir model olmasıyla bir arada suya karşı dayanıklılık gösteren akıllı telefonlardan biri oluyor.

GALAXY S20+ EKRANI 

Galaxy S20+’ta da elbette tasarım açısından en dikkat cazibeli yanlardan biri, art tarafta zaviyeye konumlandırılan kameralar. Kameraların detaylarından az sonra bahsedeceğiz, ama dikdörtgen biçiminde konum alan bu çoklu kamera suramı, Samsung’un  mobil fotoğrafçılık yerinde değerli rol alacağını gösteriyor.

Galaxy S20+’ın muhitinde rastgele bir 3.5 mm kulaklık girişi mekan almıyor. Gelgelelim microSD kart yuvası ise Huawei Mate 30 Pro’nun bilakis mevcut. Telefonun depolama kapasitesini microSD kart yoluyla arttırabiliyorsunuz.

Samsung Galaxy S20+ Ekran Özellikleri

Galaxy S20+’ta, Galaxy S20’ye nazaran biraz daha büyük bir ekran taraf alıyor. Telefonun ekranı 6.7 inç büyüklüğünde olurken, çözünürlük ölçüsü ise tıpkı tutulmuş. Telefonda 1440×3200 piksel çözünürlüğünde bir ekran önümüze çıkıyor ve bu ekran 20:9 imajıma nispeti ile birlikte 525 ppi piksel yoğunluğu içeriyor.

Galaxy S20+’ın cam gerece sahip art yüzeyi olduğu üzere ekranı da Gorilla Glass 6 seviyesinde himaye içeriyor. HDR10+ desteği bulunduran ekranda yeniden 120Hz tazeleme suratı mevcut. Böylelikle Galaxy S20+’ın da 120Hz ekranı ile münhasıran son periyotta büyük ivme kazanan mobil oyunlar için ülkü platform olacağı manasına geliyor.

Son olarak ekranın yeniden Dynamic AMOLED panelden oluştuğunu ve renklerin epeyce keskin göründüğünü söyleyelim. Elbette telefonun ekranına ait en son kararımıızı Galaxy S20+ incelemesinden sonra sizlere aktaracağız.

Galaxy S20+’ın ekranında yeniden daha evvelki Samsung modellerinde de gördüğümüz üzere entegre bir parmak izi sensörü bölge alıyor. Yaptığımız birinci denemelerde parmak izi sensörünün kusursuz çalıştığını gözlemledik. Galaxy S20+’ta öte yandan kamera yoluyla yüz tanıma ve öbür klâsik güvenlik formülleri de konum alıyor.

Samsung Galaxy S20+ Teknik Özellikleri Neler?

Samsung Galaxy S20+ da Galaxy S20 üzere 2 farklı işlemci seçeneğiyle bir arada piyasaya çıkacak. Bunlardan biri klasik olarak ABD ve Çin pazarında satışa çıkacak Qualcomm Snapdragon 865’li model olacakken, Avrupa, öbür devletler ve dolayısı ile devletimizde de Exynos 990 işlemci ile bulunabilecek Galaxy S20+.

PERFORMANS ÖZELLİKLERİ

Snapdragon 865 ve 7 nm+ mimarisine sahip Exynos 990 işlemci ile bir arada performans konusunda performans konusunda tepe modellerden olan Galaxy S20+’ın nasıl performans gösterdiğiniz ve karşılaştırmalı testlerimizi ise sizlerle daha sonra Galaxy S20+ incelememizde paylaşacağız.

Öte yandan yeniden Galaxy S20 üzere 4G ve 5G biçiminde farklı varyantlarla tanıtılan Galaxy S20+, yeniden memleketimizde 4G’li modeliyle nokta alacak.

Galaxy S20+’ın teknik takımına ait olarak, Galaxy S20+’ın 12 GB RAM’e sahip olduğunu ve 128 GB’lık depolama meydanı bulundurduğunu da söyleyelim. Ayrıyeten Galaxy S20+’ta 802.11ax standardında yeni nesil Wi-Fi desteğinin mekan aldığını da ek edelim.

Galaxy S20+’ın yazılım tarafına baktığımızda ise, telefonun işletim sistemi geldiğini görüyoruz. Elbette Galaxy S20+’ta tekrar Samsung’un yeni arayüzü One UI 2.0 arabirimi mekan alıyor.

Samsung Galaxy S20 Pil Ömrü Ne Kadar?

Galaxy S20+’ta, diğer modellere nazaran farklı olarak 4500 mAh kapasitesinde bir batarya bulunuyor. 4500 mAh tüm gün tasarruf için çok ehil bir alan olacakken elbette telefonun bu bataryası karşılığında gerek oyun gerek sinema izleme deneyimlerini ve tam gün tasarrufuna ait pil idare sonuçlarını sizlerle daha sonra detaylı Galaxy S20+ incelememizde paylaşacağız.

BATARYA ÖZELLİKLERİ

Galaxy S20+’nin bataryasına bağlı olarak yeniden süratli şarj desteğinin bulunduğunu, kutusundan süratli şarj destekli 45W’lık bir adaptör çıktığını da söyleyelim. Telefonda ayrıyeten 15W’lık kablosuz şarj desteği bulunuyor, öte yandan Galaxy S20+ da 9W gücünde aksi şarj imkanı tanıyor.

Samsung Galaxy S20 Kamera Özellikleri

Gelelim Galaxy S20 Plus’ın kameralarına. Galaxy S20+, Galaxy S20’ye nazaran kameralarıyla biraz daha tezli bir telefon oluyor.

GALAXY S20+’IN KAMERA ÖZELLİKLERİ

Galaxy S20+’ta art sahada 4’lü kamera diziliminin bulunduğunu görüyoruz. Burada 2 adet 12 MP, 64 MP ve ToF 3D derinlik sensörüne konum veren telefon, Galaxy S20’ye nazaran asıl farkı, ToF 3D kamerasıyla yaratıyor.

Galaxy S20+’ın ana kamerası da Galaxy S20’de olduğu üzere 12 MP ölçüsünde tutulmuş. Bu manada bakıldığında ana kamerasıyla Galaxy S10+’a nazaran büyük fark yokmuş üzere gösteren Galaxy S20+, selef modele nazaran de kıymetli farkı 64 MP çözünürlüğünde telefoto lensi ile yaratıyor. Çünkü bilindiği üzere Galaxy S10+’ta telefoto lens de 12 MP ölçüsündeydi.

Artık tek tek burada konum alan kameralara bakarsak, Galaxy S20+’ta ana kamerasıyla 12 MP ölçüsünde geniş açılı lens yan alırken, bu kamerada Dual Pixel lazer otofokusun ve optik imaj sabitleyicinin bulunduğunu da söyleyelim.

2. kamera ise dediğimiz üzere 64 MP’lik telefoto lens oluyor. Bu kamerada da faz algılamalı lazer otofokus ve OIS’e mahal veren Samsung, yeniden bu kamera ile 3x optik zum imkanı tanıyor. Dijital olarak ise tam 30x’e kadar yakınlaştırma seçeneği mevcut.

Galaxy S20 Plus’ta mahal alan 3’üncü kamera ise tekrar 12 MP ve ultra geniş açılı olarak önümüze çıkıyor.

SAMSUNG GALAXY S20+ FİYATI NE KADAR?

Galaxy S20+’ın 4’üncü kamerası da Galaxy S20’de taraf almayan ToF 3D derinlik sensörü oluyor. Bu kamera ile yapılan portre çekimlerinde ve öte yandan alan derinlikli fotoğraflarda tesirli sonuçlar almak mümkün olacakken, yaptığımız birinci denemelerde pek hoş fotoğraf çektiğimizi söyleyebiliriz.

Galaxy S20+’ın kameralarına ait son olarak, telefonda 8K çözünürlüğünde 30 fps kare suratında medya kayıt imkanının olduğunu söyleyelim ve sonuç kısmına geçelim.

Samsung Galaxy S20+ Fiyatı Ne Kadar?

Samsung Galaxy S20+ Türkiye’de çok yakında satışa çıkacak. Galaxy S20+ Türkiye fiyatı ise 9999 TL olarak açıklanmış durumda.

Birinci Karar

Galaxy S20+ hakkındaki birinci izlenimlerimiz elbette üst bir amiral gemisi olması ve aileye getirdiği yeni özellikler açısından nispeten olumlu. Lakin performans sonuçlarının nasıl olacağına ve sahip olduğu özelliklere rağmen fiyat etiketinin, Galaxy S20+’ı fiyat/performans açısından nasıl etkileyeceğini detaylı Galaxy S20+ incelememizde sizlere aktaracağız.

Yorum Ekle