Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte 2020 WiFi Trendleri!

İşte 2020 WiFi Trendleri!

Kablosuz ağ pazarında yerküre önderi olan TP-Link, 2020 yılında Türkiye network pazarına ait öngörülerini ve beklentilerini açıkladı. 2019 yılının umumi olarak BT (bilgi teknolojileri) pazarında dertli bir yıl olduğunu söyleyen TP-Link Memleket Yönetici Yardımcısı Ali Dinçer, network pazarında da daralma yaşandığını belirtti. Buna rağmen yeni teknolojileri pazara sunmayı sürdürdüklerini tabir eden Dinçer, “Kullanıcıların gereksinimlerine iyi eserleri, en tutarlı koşullarda satışa sunduğumuz için 2019 yılında mevcut durumumuzu koruduk” dedi.

2019 yılında Mesh WiFi sistemlerinin en dikkat çeken eser öbeği olduğunu belirten Dinçer, “2020 yılında Mesh WiFi sistemlerine yatırımızı sürdüreceğiz. Şu anda piyasada en güçlü Mesh eser kümesine sahibiz ve 2020’de bu ailemiz daha da genişleyecek. Gerek kapasite gerek fiyat açısından her kullanıcıya elverişli Mesh tahlilimiz var,” dedi.

2020’de AC Standardına Sahip Eserler Çok Satacak

2020 yılında WiFi 6’lı (802.11AX) eserlerin satışa sunulacağını söyleyen Dinçer, en çok satılacak eserlerin ise 802.11AC’li eserler olacağını vurguluyor. AX’li eserlerin satışa sunulmasıyla AC teknolojisinin daha ucuzlayacağını ve 802.11N teknolojili eserlerin piyasadan çıkmaya başlayacağını belirten Dinçer, “TP-Link olarak şu anda pazarda satılan modem, yönlendirici ve WiFi genişletici eserlerimiz içinde AC teknolojili modeller yükte. 2020 yılı içinde N standardına sahip modellerimiz sona erecek. Giriş seviyesinde tahminen çok az model kalacak” diyor. Bu gelişmelerin sonucunda 2020 yılında Türkiye pazarında en çok AC standardına sahip WiFi eserlerinin satılacağını söyleyen Dinçer, Mesh WiFi teknolojisinin de daha ulaşılabilir olmasına koşut olarak talebinin artmasını beklediklerini açıklıyor.

Kullanıcılara sürekli yeni teknolojilere yatırım yapmalarını salık verdiklerini söz eden Dinçer, bu doğrultuda WiFi eseri satın almak isteyenlerin artık AC altı standarda sahip eserlere yatırım yapmamalarını öneriyor. “WiFi 6’lı eserler gelmeye başladı. birkaç yıl içinde WiFi 6’lı yani AX standardına sahip eserler pazarda yük kazanacak. Bu nedenle bugün ağ eseri alacak olanlar şimdi WiFi 6’lı esere bütçe ayıramıyorlarsa kesinlikle AC destekli eserleri tercih etmeliler. Böylelikle daha uzun ömürlü bir yatırım yapmış olurlar” diyor.

“Yüzde 20 Büyüme Hedefliyoruz”

2019 yılında Türkiye network pazarında önemli bir daralma yaşandığını söyleyen Dinçer, buna rağmen mevcut durumlarını koruduklarını belirtiyor. 2020 yılında da pazardaki zahmetin devam edeceğini öngördüklerini açıklayan Dinçer, “TP-Link olarak 2020 yılında yekunda yüzde 20 büyüme maksadımız var. Bu maksat içinde büyük girişimler –ISP’lere satışlar- taraf almıyor. Bayi kanalı, mağazalar ve kurumsal satış girişimleri ile yüzde 20 büyüyeceğiz. Servis sağlayıcı kurumların girişimlerinde de yeniden yüklü olarak taraf almayı hedefliyoruz lakin yıllık maksadımızı belirlerken bunları dahil etmeden plan yapıyoruz. Girişimler de dahil edildiğinde daha büyük bir büyüme elde edeceğimizi söyleyebiliriz,” diyor.

Son yıllarda kurumsal eserlere de yük veren TP-Link, başta oteller olmak üzere pek çok kurumsal girişime imza attı. 2019 yılında kurumsal tarafta büyük muvaffakiyetler elde ettiklerinin altını çizen Dinçer, “Her geçen gün tahlil ortağı sayımız artıyor ve farklı bölümlerde pek çok kurumda başarılı network girişimleri gerçekleştiriyoruz. 2020 yılında bu yerde çok daha büyük bir büyüme gayemiz var. Kurumsal eser kümemizde satışlarımızı yüzde 59 artırmayı hedefliyoruz” diyor.

TP-Link’in Türkiye’de faaliyete başladığı 2010 yılından itibaren tüketicilere kaliteli ağ eserlerinin de mütenasip fiyata sahip olabileceğini gösterdiğini bildiren Dinçer, 2020 yılında da kaliteden ve yeterli hizmetten ödün vermeden en tutarlı koşullarda ağ eserlerini tüketicilere –en yaygın dağıtım ağıyla- sunmayı sürdüreceklerini tabir ediyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle