Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte 2019’da Günlük Dinlenen Müzik Sayısı!

İşte 2019’da Günlük Dinlenen Müzik Sayısı!

Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy, 2019’da da dinleyicilerin kulaklarından eksik olmadı. Yerli ve yabancı milyonlarca müzik ve görüntüyü yüksek ses kalitesi seçeneğiyle sunan platform, hayata geçirdiği şenlik, müsabaka ve konserlerle de müzikseverlere unutamayacakları anlar yaşattı. Günlük ortalama 7,5 milyon müziğin dinlendiği fizy’de bir yıl boyunca yekunda 2,8 milyar müzik dinlendi. Yalnızca milyonlarca müzikle değil medya klip arşiviyle de müzikseverin tercih ettiği fizy’de günde ortalama 400 bin medya izlendi ve yılın ahir bu sayı 144 milyona ulaştı.

Dinleyicilerin farklı ruh hallerine hitap eden fizy’de müzik küratörlerinin oluşturduğu listeler, akıllı yeteneği, sanatçı sahifelerine süratli erişim, sevilen sanatkarların konserlerini canlı izleme üzere özellikler fark yarattı. Hem cep telefonu pratiğinde hem de www.fizy.com adresinde onlarca müzik stilinin bulunduğu fizy’de bu yıl en çok rap ve pop müzik müzikleri dinlendi. 2019 datalarına nazaran; Ankara, İstanbul ve İzmir fizy’nin en çok kullanıldığı kentler olurken bu üç kenti; Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Bursa, Konya, Antalya ve Muğla takip etti. Ayrıyeten fizy kullanıcılarının ilgi meydanları; parti, alışveriş, teknoloji, lifestyle, sağlıklı hayat, yeme-içme olarak belirlendi.

Barış Zavaroğlu: “fizy, 2020’de de müziği herkesin kulağına ulaştıracak”

Turkcell Dijital Medya ve Parti Yöneticisi Barış Zavaroğlu, fizy’nin Türkiye’nin müzik platformu olduğunu söyleyerek “Milyonlarca yerli ve yabancı müzik, medya ve canlı konser kayıtlarının bulunduğu dijital müzik platformumuz fizy, kullanıcıların gereksinimlerine yanıt veriyor. Hususî olarak oluşturulmuş birbirinden farklı müzik listeleri, tanınan radyo kanalları ve sanatçı radyolarıyla dinleyicinin her an kulağında olmak için 2020’de de çalışmaya devam edeceğiz. Yalnızca müzik değil farklı şeyler de dinlemek isteyen kullanıcılarımız için de yeni girişimlerimiz yolda” dedi.

Gençler fizy Liselerarası Müzik Yarışı ile hayaline kavuştu

2019’da 3. sefer düzenlenen fizy Liselerarası Müzik Müsabakası, yeniden hayali müzik olan gençlere yıldız olma talihi tanıdı. 31 mektebin sahne aldığı yarışta raddeye giren öbeklere para armağanının yanı sıra burs ve müzik ekipmanları ikram edildi. Noktaya giren gençlere yekun 7 kısımda, 70 bin TL para armağanı verildi.

Alice Müzikali’nden fizy’ye şahsi medya

Yılın en çok ilgi gören ve örtük gişe oynanan müzikal gösterisi Alice Müzikali’nin müziği “Kuzey Yıldızı” için fizy’ye şahsi bir medya klip çekildi. Yıldız Serenay Sarıkaya’nın müzikalde seslendirdiği ve büyük beğeni toplayan müzik, yalnızca fizy’de yayınlandı. Kelam ve müziğini Nil Karaibrahimgil’in yazdığı “Kuzey Yıldızı” müziği, Serenay Sarıkaya ve Ecrin Suçoban’ın birinci görüntü klibi olma özelliği taşıyor.

İstanbul’da dopdolu bir müzik haftası

İkincisi düzenlenen fizy İstanbul Müzik Haftası, bu yıl daha geniş kitlelere ulaşmak emeliyle 4-9 Kasım tarihleri arasında Volkswagen Arena’da gerçekleşti ve binlerce müzikseveri ağırladı. Ceza, Teoman, Kalben, Norm Seçkin, Pentagram, Kenan Doğulu, Gökhan Türkmen, Gaye Su Akyol, Moğollar ve MaNga üzere Türkiye’nin en sevilen sanatkarları seyirciye unutulmaz anlar yaşattı. Müzikseverler yalnızca konserlerle değil, düzenlenen panellerle de heavy metal ve rap’in tarihine dair bir yolculuğa çıktı. 2. fizy Müzik Ödülleri’nde ise yılın en çok dinlenen hatun sanatkarı Sıla, erkek sanatkarı ise Ben Fero oldu. Ebru Gündeş’i beş yıl aradan sonra Harbiye Açıkhava Sahnesi’ne getiren konser serisi ağır talep üzerine iki gün uzatıldı ve bu yıla damga vurdu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle