Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte 2010’ların En Çok İndirilen Uygulaması!

İşte 2010’ların En Çok İndirilen Uygulaması!

2010’lara artık veda ediyoruz. Teknoloji yerküresinde çok büyük değişimlerin yaşandığı 2010’larda mobil cihazların gelişmesi ve yaygılaşması elbette mobil pratiklerin da popülaritesinde tesirli oldu. Artık restoran mahalline meskene yemek getiren servislerden sipariş veriyor, bir tarafta konaklamak istediğimizde otel konumuna oburlarının meskenlerini kiralıyoruz. Elbette çok sayıda daha örnek var ve hepsini mobil tatbikler üzerinden halletmek mümkün.

2019’da yerküre umumunda iOS ve Android cihazlarda tatbik rekoru kırıldı. Her iki platformda da 120 milyar civarında tatbik indirilirken, bu rakam geçen seneye nazaran yüzde 5 orantısında artış manasına geliyor. Gelecek muhtemelen bunun yeniden katlandığını göreceğiz; ama bu sefer daha çokça orantıda…

Evet, 2010’lu yıllarda en çok pratik hangisi oldu dersiniz? Karşılık: Facebook. Evet, Facebook, 2010’lu yılların tamamında en çok indirien tatbik olarak listenin başında mekan alırken, 2. sırada da Facebook Messenger konum alıyor. 3’üncü tatbik da tekrar Facebook’a ilişkin. WhatsApp, listenin 3’üncü sırasında nokta alırken, şirketin eski sahibi Jan Koum ise 2014’te WhatsApp’ı Facebook’a sadece 19 milyar dolara sattığı için muhtemelen hala pişmandır.

2010’larda en çok indirilen 10 tatbik tam olarak ise şöyle:

  1. Facebook
  2. Facebook Messenger
  3. WhatsApp Messenger
  4. Instagram
  5. Snapchat
  6. Skype
  7. TikTok
  8. UC Browser
  9. YouTube
  10. Twitter

Yorum Ekle