Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.

iPhone’a Google Fotoğraflar’dan Istenilmeyen Haber

Pixel 4 ve Pixel 4 XL’nin tanıtılmasının akabinde Google’ın sevilen bir kampanyasını sonlandırdığı ortaya çıkmıştı. Evvelki üç Pixel telefonlar için sunulan Fotoğraflar’a yepyeni kalitede, fiyatsız fotoğraf yükleme teklifi, artık sunulmuyor.

iPhone kullanıcılarının HEIC belge biçimi sayesinde orjinal kalitede yedeklemeden faydalandıkları biliniyor, lakin bu da yakında değişebilir. Bu tıp fotoğraflar, şimdiye kadar 15GB’lık depolama yerinde bölge harcamıyordu.

Bu durumun nedeninin, iOS 11’den beri kullanılan HEIC belge biçimi olduğu belirtiliyor. ile “sorun” hakkında muhabereye geçen Andorid Police, firmanın bir “onarım” üzerinde çalıştığını söyledi. Google’ın nasıl bir tahlil bulacağı ise bilinmiyor. Firma, HEIC fotoğraflarının boyut eşiğini düşürebilir yahut belgeleri JPEG biçimine dönüştürerek Fotoğraflar hizmetine yükleyebilir. İki tahlilin de kullanıcılar için ülkü olmayacağı açık, gelgelelim firmanın kendi kullanıcılarının bir kısmını dezavantajlı durumda bırakmak istemeyeceğini düşünüyoruz.

Yorum Ekle