Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
iPhone 12’nin Tasarımı O Kadar Çok Değişmeyebilir

iPhone 12’nin Tasarımı O Kadar Çok Değişmeyebilir

iPhone 12 serisinin yalnızca içerisinde değil dış görünümünde de değişiklikler yapılması bekleniyor. Birinci sızıntılar, cihazın iPhone 4 üzere daha az kavisli bir çerçeveye sahip olacağını söylüyordu. Artık ise yeni bir sızıntı, kavisin büsbütün ortadan kalktığını ileri sürüyor.

iPhone 12 serisinin üç boyutlu olarak yazdırılmış kalıpları, Macotakara’nın eline (Apple’ın Çin’deki tedarik zinciri yoluyla) geçti. Kalıbın tasarımı iPhone 11’e epey benziyor. Görünen en kıymetli farklar arasında cihazın ölçüleri ve kameralar var.

Makotakara’ya nazaran 5,4 inç’lik iPhone 12’nin boyutları iPhone SE ile iPhone 8 arasında mahal alacak ve muhtemelen 131mm olacak. 6,1 inç boyutundaki yeni iPhone’un boyutlarının ise iPhone 11 ile iPhone 11 Pro arasında olacağı, yani 147-148mm olacağı söyleniyor. iPhone 11’in ekranı da 6,1 inç olduğundan bunun manası, 6,1 inç iPhone 12’nin çerçevesinin inceldiği olabilir.

Menşeye nazaran 6,7 inç modelin kamera sensörü, iPhone 11 Pro Max’tan daha büyük.

Tüm bu haberlere bir ölçü kuşkuyla bakmakta yarar var, bilhassa de telefonların tanıtılmasına daha aylar olduğunu düşündüğümüzde.

Yorum Ekle