Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
iPhone 12, Yeni Ekranla İncelebilir

iPhone 12, Yeni Ekranla İncelebilir

iPhone 12 hakkında şimdiye kadar duyduklarımız, iPhone’un son yıllardaki en değerli güncellemelerinden biri olabileceğini gösteriyor. Tedarik zincirinden gelen yeni bir ise Apple’ın yeni bir ekran tipi kullanabileceğine işaret ediyor.

The Elec’in argümanına nazaran iPhone 12 modellerinden kimileri, LG’nin ürettiği OLED ekranları kullanacak. Bu ekranların dokunmatik bileşenlerinin munfasıl bir katmanda değil, ekranın içerisinde olduğu belirtiliyor. Bu sayede ekran incelecek ve daha evvel bir iPhone 12’nin yolu açılacak. Birebir rapora nazaran LG, Watch 4 ve Watch 5’te kullanılan LTPO (düşük sıcaklık polikristalin oksit) teknolojisine geçecek. Bu ise ekranların daha az güç tüketeceği mealine geliyor.

Watch 5, LTPO sayesinde tüm gün açık kalabiliyor ve bir günü çıkarabiliyor. Bu teknoloji, gelecekteki iPhone’larda da mütemadi olarak açık kalan ekranları mümkün hale getirebilir. Söylemeye gerek bile yok fakat üst seviye Android telefon kullanıcıları, bu özelliğe bir müddettir sahipler.

LTPO’nun 2020’nin iPhone’larına yetişip yetişmeyeceği, meçhul üzere görünüyor. Bu arada, yeni bir iPhone SE 2 ile birlikte Apple’ın bu sene tanıtacağı iPhone’ların sayısı beşi bulabilir.

Yorum Ekle