Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
iPhone 12 Pro’ya Şahsi AMOLED Ekran

iPhone 12 Pro’ya Şahsi AMOLED Ekran

Bir sonraki iPhone Pro’nun daha ucuz olacağı fikri, kulağınıza muhtemelen saçma geliyordur. Bu türlü olup olmayacağını bilmiyoruz, lakin en azından bir iPhone 12 Pro bileşeni daha ucuz olacak.

Güney Kore merkezli haber sitesi ETNews’un “kesim asıllarına” nazaran iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, Samsung’un Y-OCTA OLED ekranlarını kullanacak. Bugün birçok OLED ekran, farklı bir dokunmatik katmana muhtaçlık duyarken Y-OCTA OLED ekranlarda buna muhtaçlık duyulmuyor. Bu nedenle Y-OCTA OLED ekranlar hem daha ince, hem de daha ucuzlar. Lakin bu tasarrufun tüketiciye yansıyacağının bir garantisi yok. Değişiklik, iPhone 12 Pro’nun bir ölçü daha ince olmasını sağlayabilir. Katman sayısının azalması, ekranın ışık altında parlamasını da azaltabilir.

Bu teknolojinin Pro modellerinde kullanılacağının altını çizelim. Standart iPhone 12 modeli, münferit dokunmatik katmana sahip OLED ekranları kullanmayı sürdürecek. Y-OCTA OLED daha ucuz olduğundan bu tercih, biraz garip görünebilir. Ama bunun nedeni, muhtemelen Samsung’un üretebileceği Y-OCTA OLED ekran sayısının kısıtlı olması.

iPhone’ların tanıtımına neredeyse bir yıl olduğundan, bu cins söylentilere bol ölçüde kuşkuyla yaklaşmakta yarar var. de söylenenler, kulağa çok saçma gelmiyor.

Yorum Ekle