Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
İnternet Olmayan Taraflarda WiFi Ağı Müjdesi!

İnternet Olmayan Taraflarda WiFi Ağı Müjdesi!

Sabit internetin olmadığı alanlarda WiFi ağı gereksinimi için geliştirilen yönlendiricilere bir yenisi daha eklendi. WiFi pazarında yerküre önderi olan TP-Link, Archer MR600’ü Türkiye’de satışa sundu. TP-Link’in birinci 4G+ yönlendiricisi olan Archer MR600, Cat6’yı destekliyor ve 300Mbps‘ye kadar olgu suratlarına ulaşabiliyor.

Sabit internetin olmadığı ve bu nedenle bir WiFi ağı kurulamayan kırsal yerlerde, şantiye üzere iş ortamlarında ya da yazlık meskenlerde mobil internet ile WiFi ağı kurmayı sağlayan Archer MR600, tıpkı hengamda sabit internet ağını rastgele bir kesintiye rağmen mobil internet ile yedeklemek isteyen iş mekanları için de ülkü ağ tahlili. Bu açıdan klasik bir yönlendirici üzere kullanılabilen eser, SIM kart yuvasına takılan 4.5G destekli bir SIM kart ile WiFi ağını her devir kesintisiz hale getiriyor.

Carrier Aggregation‘ teknolojisini kullanan Archer MR600, 300Mbps’ye kadar kablolu olgu suratı sunabiliyor. Bu sayede büyük belgeleri indirmek, HD sinema vb pratikler meselesiz ve kesintisiz olarak yapılabiliyor. Üzerinde mahal alan gigabit Ethernet temas noktalarına yüksek sürat gerektiren kablolu cihazlar bağlanabiliyor. Bu sayede güçlü ve inançlı bir kablolu temas da ediliyor.

Bir SIM Kart ile Her Yanda WiFi Ağı

Archer MR600 ve bir SIM kart ile her tarafta WiFi ağı kurmak ve 64 cihaza kadar WiFi erişimi sağlamak mümkün. Velev dağ başında, velev yerleşim taraflarından uzakta bir şantiyede, velev yazlık meskenlerde cihaza SIM kartını takıp yönlendiriciyi açmak ehliyetli. Cihaz kolay kolay 4G+ ağı oluşturup, süratli ve istikrarlı ilişki sunuyor. Üzerinde bölge alan iki adet gelişmiş LTE anten sayesinde WiFi sinyallerini her konuma ulaştırabilen Archer MR600’de 4 adet LAN girişi mahal alıyor. Bu sayede masaüstü bilgisayar üzere cihazları kablo ile ağa bağlamak mümkün oluyor.

Problemsiz ve tek bir ağ ismi ile WiFi ağı oluşturmayı sağlayan Mesh teknolojisine sahip cihazlarla da entegrasyonlu olan Archer MR600, TP-Link’in OneMesh eserleriyle birlikte çalışabiliyor. Böylelikle örneğin OneMesh destekli bir menzil genişletici ile ağın kapsama yerini genişletmek mümkün oluyor; üstelik Mesh teknolojisinin sağladığı avantajlarla.

TP-Link’in mobil pratiği olan Tether ile son radde kolay kurulup telefonlar üzerinden yönetilebilen Archer MR600, Türkiye’de KDV dahil 206,70 USD fiyatla satışa sunuldu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle