Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İnternet Efsanelerinden Kedi Lil Bub, Hayatını Kaybetti!

İnternet Efsanelerinden Kedi Lil Bub, Hayatını Kaybetti!

Sıradışı görünüşü ile internet ünlüsü olan kedi Lil Bub, sahibi Mike Bridavsky‘nin Pazar günü duyurduğu üzere, 8 yaşında ömrünü kaybetti. Kedinin resmi Instagram hesabında “Bub, Cumartesi gecesi neşeli ve sevgi dolu bir biçimde bizim yanımızda yatakta yatıyordu ama uykusunda beklenmeyen bir halde hayatını kaybetti” yazan Bridavsky, kediyi “gezegenimizde yaşayan en saf, en dost canlısı ve en büyülü canlı” olarak tanımladı.

Bub’ın sıhhati hakkında her devir şeffaf olduğunu söyleyen Bridavsky, kedinin kalıcı ve agresif bir kemik enfeksiyonu ile savaş etmekte olduğunu hatırlattı ve ekledi: “Buna karşın bu kadar erken ve ani bir formda hiçbir ihtar olmadan göçmesini beklemiyorduk. Bu güç kararı ailemize bırakmamak için zayıflayan vücudunu terk etme kararını isteyerek verdiğine nitekim inanıyorum.

2,3 milyon kişi Lil Bub’ın Instagram hesabını takip ediyor ve Pazartesi itibariyle kedinin veda yayımını bir saat içerisinde 126.000 kişi beğenmişti.

Lil Bub, Temmuz 2011 tarihinde Indiana’da kırsal bir meydanda bulunan bir küme kedi yavrusundan biriydi ve cücelik, polidaktilism (fazladan parmak), osteopetroz ve ağız ve çene meseleleri da dahil olmak üzere çeşitli genetik sıkıntılar ile doğmuştu.

Lil Bub, Bridavsky’nin Tumblr üzerinde fotoğraflarını yayımlaması üzerine ünlü olmuştu ve takvimlerde, gömleklerde, kartlarda, pelüş oyuncak olarak görülmüş, pek çok ulusal televizyon dizinde taraf almıştı. Başkaca kendi kitabı ve web serisine sahipti. 

Yardım kuruluşu Lil Bub’s Big Fund ise, 2012 yılından beri muhtaçlığı olan hayvanlar için 600.000 doların üzerinde menşe sağladı ve devlet içerisindeki hayvan barınaklarına 2014’ten beri 400.000 doların üzerinde ödenek yaratıldı.

Bu yılın internet kedileri için âlâ bir yıl olduğunu söylemek ne yazık ki pek mümkün değil. Grumpy Cat ismiyle bilinen ünlü kedi de Mayıs ayında 7 yaşında hayatını kaybetmişti.

Yorum Ekle