Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Intel’den “Şifreli” Intel Xe Tweet’i!

Intel’den “Şifreli” Intel Xe Tweet’i!

Intel’in bir süredir ekran kartı pazarına girmek istediğini biliyoruz. Bu konu hakkında kapalı kapılar ardında çalışmalarını sürdüren Intel, görünüşe göre çok yakında bu devrimi gerçekleştirmeye hazırlanıyor. AMD’den ayrıldıktan sonra Intel’e gelen ve Intel’de ekibin başında baş mühendis olarak görev alan Raja Koduri tarafından geliştirilen ekran kartı, olarak biliniyor. Peki, Intel’in bu ekran kartı ne zaman gelecek?

Raja Koduri, Twitter’dan bir tweet atarak Intel Xe’nin gelebileceği tarihi “şifreli” olarak ifşa etti. Otomobili Tesla Model S’in plakasında “THINK XE” yazan bir paylaşımda bulunan Kodori, plakada yer alan “haziran” ve “2020” yazıları ile için Haziran 2020’yi işaret ediyor.

Daha önce de benzer şifreli paylaşımlarda bulunan Kodori, bakalım Haziran 2020‘de ile beraber sahneye çıkacak mı, bunu elbette zaman gösterecek.

Bir süredir ekran kartı pazarına girmeye hazırlanan Intel, le Gen 12 grafik mimarisini hedefliyor. Tüketiciler ve veri merkezleri için farklı versiyonları olması beklenen kartın, AMD ve NVIDIA karşısında nasıl bir performans göstereceğini ise merakla bekliyoruz.

Yorum Ekle