Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Intel ve Qualcomm Kozlarını Ocak Ayında Paylaşacak

Intel ve Qualcomm Kozlarını Ocak Ayında Paylaşacak

Qualcomm daha evvel Apple ile sonrasında ise Intel ile dertler yaşamış ve bu süreçler de duruşma koridorlarına taşınmıştı. Teknoloji devleri arasında devir zaman yaşanan yarışma bunalımlarından daha sahnelenirken, kısa bir vade evvel Intel büyük bir kayıp yaşayarak 5G modem işini Apple’a 1 milyar dolara satmak zorunda kalmıştı. Intel’den gelen açıklamaya nazaran ise bu satış süreci, Qualcomm‘un haksız yarışmada bulunmasından ötürü gerçekleşti ve Intel bu işten büyük zarar gördü.

ABD 9’uncu Temyiz Duruşması tarafından görülen davada, gelen açıklamalar belgelere girmeye devam ediyor. Intel tarafından yeni yapılan açıklama şöyle: “Binlerce kimseyi istihdam ederek, 2 şirket alarak ve piyasaya sürülen iPhone 11‘ler de dahil olmak üzere Apple’ın sanayi başkanı iPhone’larında konum alan yenilikçi yerküre standartlarında modemler üreterek milyarlarca dolar yatırım yaptık. Ama Qualcomm tarafından yaratılan suni ve haksız yarışma koşulları neticesinde önümüze çıkan handikapları aşamadık ve bu sene piyasadan çekilmeye zorlandık.”

İki dev şirket arasındaki temyiz duruşması ocak ayında gerçekleşecek. Intel cephesinden gelen son dokümanların da belgelere girmesiyle birlikte ocak ayında ne üzere bir sonuç çıkacağı merak konusu.

Yorum Ekle