Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Intel Tremont CPU, Surface Neo’ya Güç Verecek

Intel Tremont CPU, Surface Neo’ya Güç Verecek

Intel, Microsoft’a hususî olarak yeni bir işlemci ürettiğini duyurdu. Microsoft’un 2020 yaz aylarında piyasaya sürmesi beklenen cihazı Surface Neo’nun kalbinde alacak olan Tremont işlemci detaylarını bir tanıtım görüntüsü ile duyuran Intel, yeni işlemcisini düşük güç tüketimi özelliklerle donatacak.

Akıllı , tablet ve bir dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilecek olan Surface Neo, böylelikle kullanıcılara pek çok cihazı tek bir cihaz üzerinde yekuna imkanı sağlayacak. Elbette bunun ne kadar tesirli olacağını göreceğiz, çünkü 3 platformu tek bir cihaz üzerine toplaması nispeten savlı bir bahis iken, Surface Neo’nun başkaca katlanabilir yapıda olması da düşündürücü. Çünkü Samsung’un Galaxy Fold ile neler yaşadığı aşikar.

Surface Neo’da bölge alacak olan Tremont CPU’nun mimari umum hatlarını çabucak yukarıdaki medyada duyuran Intel, bu işlemcisinde 4.5 MB’a kadar L2 önbellek  desteğinde bulunacak. Tek çekirdek yahut 4 çekirdekli olması beklenen işlemcide, Intel’in yeni teknolojilerinden Intel Speed Shift, Trusted Execution Technology, Boot Guard ve Total Memory Encryption’ın da bulunması bekleniyor.

Yorum Ekle