Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Intel Core i3’e Hyper-Threading Desteği Geliyor!

Intel Core i3’e Hyper-Threading Desteği Geliyor!

AMD’nin son devirlerde işlemci pazarındaki atağı elbette Intel’i de harekete geçmeye zorluyor. Intel’in yakın vakitte tanıtılması beklenen yeni olan Core i3 10100, giriş seviye işlemcileri de yarışın içine sokacak üzere.

Bilindiği üzere Intel’in şu anki Core i3 ailesi Hyper-Threading teknolojisini desteklemiyor. Lakin APISAK isimli bir hesaptan gelen yeni sızıntı, Intel’in yeni Comet Lake ile işlerin değişebileceğini gösteriyor.

Intel(R) Core(TM) i3-10100 CPU @ 3.60GHz (4C 8T 3.6GHz, 4x 256kB L2, 6MB L3)

Intel CometLake Client Platform CannonLake Client System (Intel CometLake S UDIMM (ERB/CRB))https://t.co/qTQRCnf2dP pic.twitter.com/LYpo40qVw3

— APISAK (@TUM_APISAK) October 11, 2019

Intel’in sızan Core i3-10100 işlemcisinin detaylarına nazaran, yeni platform ile Hyper-Threading desteğini verecek olan Intel, böylelikle giriş seviye işlemci tercih edecekleri sevindirecek üzere görünüyor. 3.60 GHz frekans kıymetine sahip olan Core i3-10100, 4 fizikî çekirdek ve 8 iş parçacığını bulunduracak.

İş parçacığı sayısını yeni Core i3 ile arttıracak olan böylelikle bu segmentte performans konusunda daha tezli davranacak. Elbette bu işlemcisi için biçeceği fiyat da AMD ile yarışmada değerli bir nokta. Intel’in Comet Lake işlemcilerinin 2020’nin başlarında piyasaya çıkması bekleniyor.

Yorum Ekle