Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Intel, Birinci Ekan Kartını CES 2020’de Tanıttı

Intel, Birinci Ekan Kartını CES 2020’de Tanıttı

Intel’in bir müddettir ekran kartı üzerinde çalıştığını zati biliyorduk. Uzunca bir vadedir hakkında dedikodular gelen ve isminin Intel Xe olacağı söylenen kart, ahir CES 2020’de yüzünü gösterdi.

CES 2020‘nin günlerinde hakkında dedikoduları süren ve Intel’in hakkında net bir şey söylemediği ekran kartı, fuarın son gününde tanıtıldı. Lakin Intel Xe grafik yongası kullanan ekran kartı oyuncular için değil; geliştiriciler için.

Intel DG1 ismiyle geliştirici kiti formunda tanıtılan Intel’in ekran kartı, külliyen geliştiricilere kişisel olarak hazırlanmış. Gelgelelim buna rağmen oyunları da elbette çalıştırabiliyor, yeniden de bu mevzuda tezli değil. Intel, muhtemelen gelecek planlarında oyun tarafına geşiş sağlayacak.

Intel ayrıyeten Xe’nin 3 segmentte mekan alacağını doğruladı: Xe-LP, Xe-HP ve Xe-HPC üzere kod adıylarıyla giriş segmenti, yüksek perfornans ve oyunculara şahsi biçiminde kategorilenen yeni platform, bakalım münhasıran oyun tarafında AMD ve NVIDIA’nın önünde nasıl bir yol izleyecek.

Yorum Ekle