Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Instagram’ın Uğraşı Sürüyor!

Instagram’ın Uğraşı Sürüyor!

İngiliz genç Moly Russell’in 2017’de intihar manzaralarını paylaşmasının akabinde Instagram, şiddet içerikli fotoğraflarla uğraşını sürdürüyor. 

Firma, bundan sonra kendine zarar vermeyle ilgili fotoğrafları platformun dışında tutmakla kalmayacak, bu kuralı çizgi sinemalara de uygulayacak. Firma, bir blog gönderisinde yaptığı açıklamada kendine zarar verme yahut intiharla ilgili kurgusal tasvirlere artık müsaade vermeyeceğini söyledi. Firma, direkt olarak kendi kendine zarar vermeyle yahut intiharla ilgili olmasa bile, bunlarla ilgili olabilecek araçlar yahut usulleri içeren fotoğrafları de silecek.

Firma, bu tıp içeriklerle savaşacağını şubat ayında duyurmuş, bu tıp manzaralara otomatik olarak “hassaslık ekranı” uygulayacağını, yani fotoğrafın bir kısmını bulanık hale getireceğini söylemişti. Instagram, şimdiye kadar 834.000’den ziyade içeriğe bu cins bir filtreleme uyguladığını söylüyor.

Yerküre Sıhhat Örgütü’ne nazaran yerküre çapında her sene 800.000 kişi, kendini öldürüyor. ABD’de son 10 yılda genç intihar orantısının yüzde 56 arttığı belirtiliyor.

Yorum Ekle