Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Instagram’dan Yanlış Bilgillere Yeni Tedbir

Instagram’dan Yanlış Bilgillere Yeni Tedbir

Geçersiz haberlere karşı savaşını sürdüren Instagram, yanlış haberler içeren gönderileri otomatik olarak işaretlemeye başladı.

Gerçeklik murakabesi programı yerküre çapında tasarrufa sunulurken Facebook’tan gelen gönderilerin düzmece haberler içerdiğinin algılanması halinde, buna dair bir ikaz gösterilecek. Misal biçimde Instagram’daki içerikler Facebook’a gönderildiğinde de düzmece haberlere karşı denetim edilecek.

Bu hamle, tahminen düzmece malumat yaymayı başa koyanları tam olarak durdurmayacak lakin eski internet şakalarını ve bilimden uzak tezlerin yayılmasını durdurabilir.

Instagram’dan “Saldırgan” Başlık Tedbiri

Instagram, çevrimiçi zorbalığı azaltmaya yönelik teşebbüsleri kapsamında, fotoğraf üzerine yazılan metinlerin “saldırgan” olması halinde bu bahiste kullanıcıları uyaracağını duyurdu. Fotoğraflar üzerindeki metinleri algılamakta yapay zeka kullanılıyor ve yazılanlar, daha evvel raporlanan metinlerle karşılaştırılıyor. Böylelikle “saldırgan” olarak algılanan bir içeriği Instagram’a yüklemeden evvel bir ihtar görüntüleniyor.

Ikaz, resmi yüklemeyi engellemiyor lakin Instagram, bu biçimde kullanıcıları iki kere düşünmeye ve sözleri değiştirmeye davet edeceğini düşünüyor. Yeni işlev, makul devletlerde tasarrufa sunulmuş durumda. İşlevin 2020‘de tüm yerküreye kademeli olarak açılması planlanıyor gelgelelim güncellemeyi evvel hangi memleketlerin alacağı muayyen değil.

Yorum Ekle