Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Instagram, IGTV’yi Kaldırıyor!

Instagram, IGTV’yi Kaldırıyor!

Instagram tarafından 2018 yılında büyük umutlarla tanıtılan IGTV’nin, görüntü konusunda yeni bir çağ başlatması bekleniyordu, gelgelelim bu tam olarak beklendiği formda gerçekleşmedi. Bunun neticesinde Instagram da IGTV’den beklentilerini yumuşatmaya karar vermiş olacak ki, şirket IGTV’yi “kısmen” de olsa rafa kaldırmaya hazırlanıyor.

Facebook sözcüsünün açıklamasına nazaran, Instagram’da yakında IGTV simgesi ana sahife üzerinden kaldırılacak. Facebook tarafından IGTV’nin “çok az” kişi tarafından kullanıldığı doğrulanırken, kullanıcılar IGTV medyalarını IGTV butonu üzerinden neredeyse hiç izlemiyor. Kullanıcılar bunun mahalline Keşfet kanalı üzerinden, kullanıcı profilleri üzerinden yahut şahsi IGTV pratiği aracılığıyla IGTV görüntülerini izliyor.

Instagram’ın IGTV için birinci revizesi bu değil. IGTV yayın hayatına birinci başladığında yalnızca dikey medyalar yayınlanırken, sonradan gelen güncelleme ile bir arada yatay görüntülere geçiş yapılmıştı. Daha sonradan Instagram’ın yanına münferit bir pratik olarak da ek edilen IGTV, bakalım ileride nasıl şekillenecek.

Yorum Ekle