Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Instagram, Beğenme Sayılarını Gizlemeye Başladı!

Instagram, Beğenme Sayılarını Gizlemeye Başladı!

Instagram, beğenme sayılarını Hindistan dahil olmak üzere yerküre çapında gizlemeye başladı. “Saklı Beğenme Sayıları” isimli işlev, birkaç memlekette test edilmekteydi ve geçen hafta ABD’ye ulaşmıştı.

Bu işlev ile birlikte yalnızca hesap sahipleri, kendi gönderilerine kaç “beğenme” geldiğini görebiliyor. Gayrı kullanıcılar, beğenme sayısını göremiyorlar. Kimi kullanıcılar, Instagram’ın bu türlü bir test gerçekleştirdiğini daha evvel doğrulamıştı. Artık ise işlevle ilgili resmi açıklama, Instagram’ın Twitter hesabında yapıldı.

Starting today, we’re expanding our test of private like counts globally. If you’re in the test, you’ll no longer see the total number of likes and views on photos and videos posted to Feed unless they’re your own. pic.twitter.com/DztSH0xiq2

— Instagram (@instagram) 14 2019

Instagram, Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda’dan gelen reaksiyonların çoklukla olumlu olduğunu söylüyor. Bu yüzden işlevin daha çok devlete açılması, sürpriz bir gelişme değil. Kimi kullanıcılar, yenilik sayesinde Instagram’da diğerlerini daha az “gözetlediklerini” ve devirlerinin daha verimli geçtiğini söylüyorlar.

Instagram CEO’ Adam Mosseri, yenilik hakkında şunları söyledi:

“Bu değişikliğin gerisindeki fikir, Instagram’ı (kullanıcıları) ağırlıktan kurtarmak, daha az yarışma etmek ve kişilere sevdikleri kişilerle ve onlara ilham veren şeylerle ilişki kurmaya odaklanması için daha çokça alan vermek. Kişilerin platform hakkında nasıl hissettiğini, platformu nasıl kullandıklarını, ekosistemi nasıl etkilediğini görmek zorundayız.”

İşlevin ne hengam herkese açılacağı şimdi bilinmese de, olumlu reaksiyonların de yardımıyla bunun an sıkıntısı olduğu kesin.

Yorum Ekle