Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İnsan Derisi Üzere Bir Dokunmatik Telefon Kılıfı

İnsan Derisi Üzere Bir Dokunmatik Telefon Kılıfı

Bristol Interaction Group araştırmacıları, insan derisi üzere gözükmesi ve hissettirmesi için tasarlanan bir telefon kılıfı geliştirdi. Skin-In Interfaces ismi verilen teknoloji, aralarında Marc Teyssier‘in de bulunduğu Bristol’deki bir küme araştırmacı tarafından hayata geçirildi.

Interfaces dokunmaya ve Teyssier’in söylediğine nazaran cihazlarla etkileşime geçmek için yeni yollar oluşturabilir. Bunlar yalnızca dokunmatik girdilere hassas olmakla kalmıyor, tıpkı hengamda deriyi germek yahut çimdiklemek üzere basınç ve hareketlerin seviyelerini de algılayabiliyor.

Skin-On Interfaces aralarında telefon kılıflarının da bulunduğu pek çok eserde kullanılabilir ve telefon kılıfı senaryosu, cihazın yan yahut art kısımlarının da kullanılmasına imkan tanıyor. Başkaca saat kordonları üzere farklı eserlerde farklı girdi tekniklerine imkan tanıyabilecek. Şimdilik düz renkli kolay bir sürüm ve çok gerçekçi bir sürüm olarak iki farklı örneğe sahipler.

Her ne kadar garip gözükse de, Skin-On Interfaces’i oluşturmak için kullanılan açık asıllı ve bu sistem için etkileşim prosedürleri geliştirmek isteyen şahıslar dokunma girdilerini Teyssier’den alabiliyorlar. Bu teknolojinin alınacak eserlere dönüşmesi pek mümkün gözükmese de, pek çok enteresan ihtimali ortaya çıkardığı rahatlıkla söylenebilir.

Yorum Ekle