Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İnce telli saçlar için saç kesim modelleri 2020

İnce telli saçlar için saç kesim modelleri 2020

Her bayanın dehşetli düşlerinden biri olan ince telli saçlar, hem form vermesi sıkıntı hem de bakımı hayli zordur. Lakin kompetan kuaförler her seri ince telli saçlara sahip olan bayanlar için hacimli ve gösterişli saç modellerini düzenliyor. Evet bu yılın saç modelleri hangisi? İnce telli saçlara sahip olanlar için 2019’da hangi saç bölümleri trend? Detaylar metnimizde.

İnce telli saçlar, hacimsiz ve cansız durmasıyla bayanların şikayet ettiği modellerden biridir. Ne yaparsanız yapın saçlarınızın hacimsiz olduğundan şikayetçiyseniz saç kısmınızı değiştirebilirsiniz. Aslında birtakım ufak noktalara dikkat edildiği vakit ince telli saçların da olduğundan daha hacimli ve dolgun görünebileceği bir gerçektir. Saçlarınızı hafif nemlendirip başınızı öne gerçek eğin ve tersten kurutma süreci yapın. Bu biçimde saçlarınızı kurutursanız saç dipleriniz havalanacak ve onlara ekstra hacim kazandıracaktır. Evet, hacimli saçlara yanlışsız saç bölümü ile ulaşabileceğini biliyor musun? Artık ince telli saçlılara için saç kesim modellerini açıklıyoruz…

PİXİE SAÇ KESITI

İnce saç modellerinde kolaya kaçacak en hoş model pixiedir. Ancak saçınıza bakabileceğinizi, onun güçlü durmasını sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız farklı saç kesim modelleri de kullanabilirsiniz. Pixie saç bölümü de son devirdeki en tanınan ve en çok rağbet gören saç modellerinden. Hareketli, canlı ve genç görünüm sağlayan bu modelin özelliği ise tepe kısımların uzun, kulağın üstü ve önlerin daha kısa biçimde kesilmiş olması.

KÜT KESİM

Çok eski yıllardan itibaren bilinen küt saç kesiti, havalı görünmesiyle birçok kişinin vazgeçilmezi. Ancak kestirmeye gittiğinizde saçınızda küt mü yoksa katlı bir kesim mi tercih etmek istediğiniz konusunda kararınızı vermeniz gerekiyor. Çünkü kesim tipi yalnızca saçınızın modelini değil makasla mı yoksa usturayla mı kesilmesi gerektiğini belirliyor. 

KATLI ORTA UZUNLUK SAÇ BÖLÜMÜ

İnce telli ve seyrek saçlara sahip hatunlar, orta uzunluktaki saç kısımlarını tercih etmelilerdir. Bu kesim saçlarının daha hacimli ve dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Ayda bir saçlarının uçlarından kestirerek daha sağlıklı ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Yorum Ekle