Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Inca Ophira IKG-444 Gaming Klavye  incelemesi  Inca Ophira IKG-444 Gaming Klavye İnceleme

Inca Ophira IKG-444 Gaming Klavye incelemesi Inca Ophira IKG-444 Gaming Klavye İnceleme

  • Fiyat/performans
  • Uzun ömürlü anahtarlar
  • Alüminyum alaşımlı kasa
  • Işıklandırma seçenekleri
  • Enter tuşu küçük
  • Ağır
Özetle

Ophira IKG-444 ile oyunculara güzel bir mekanik klavye alternatifi sunan Inca, Blue Switch kullanmış olmasıyla hem uzun ömür hem de hassas dokunsal deneyimi gözetmiş. Başkaca alüminyum alaşımlı levhanın kullanılmış olması da tekrar klavyeyi uzun ömürlü yapan bir öteki etken. Öte yandan elbette IKG-444 herkese nazaran bir klavye olmuyor. Sesli çalışan yapıda olmasıyla, mahsusen meraklısı olan, bir kesim kullanıcının dikkatini çekecektir kanaatindeyiz. Fiyatı ise, mekanik klavye isteyen herkes için ortak nokta kuşkusuz. Çünkü fiyatıyla bu yapıda tasarlanan modellere nazaran iyi olduğunu söylemek mümkün. Ophira IKG-444’ü şu an 185 TL fiyatla piyasada bulabiliyorsunuz.

Kimler Almalı

Ophira IKG-444, mahsusen münasebetli fiyata sağlam bir mekanik klavye satın almak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Uçuk fiyatlı oyuncu klavyelerine bütçeye münâsib yeterli alternatif olan Inca Lapetos IKG-447’yi inceledik

Oyuncular tarafından yakından tanınan Inca, üst seviye oyuncu ekipmanlarını münasebetli fiyatla tüketicilerle buluşturmaya çalışan bir Türk şirketi bilindiği üzere. Daha evvel Inca’nın çok farklı modellerini inceledik, bu sefer de şirketin geliştirdiği yeni oyuncu ekipmanı elimize ulaştı. Bu incelememizde Inca’nın Ophira ismini verdiği ve IKG-444 olarak kodladığı yeni mekanik klavyesine göz atacağız.

Metalik yapısıyla agresif bir görünümde bulunan Ophira IKG-444, bu sayede hayli dayanıklı bir model. Gereç kalitesi, satın aldığı klavyeyi uzun yıllar boyunca eskimeden kullanmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih sebebi olacakken, öte yandan bu gereç klavyenin tartısını da arttırmış durumda. 1.3 kilogram tartısındaki klavye masa üzerinde sağlam dururken, klavyenin yüksekliğini acilen altındaki mandallarla ayarlayabiliyorsunuz.

1.65 cm’lik kumaş materyalli USB kablosu ile kablolu bir oyuncu klavyesi olan model, tıpkı devirde mekanik tuş kadrosunu içeriyor. Lineer fakat klikli yapıda tasarlanan klavyede Content Blue Switch kullanılmış. Cherry MX Blue klonu olan bu anahtarlar neredeyse Cherry MX Blue kadar tesirli, öte yandan klavyenin rakiplerine nazaran fiyatıyla bütçeye daha tutarlı olmasını sağlayan bir tahlil niteliği taşıyor.

Ophira IKG-444, 50 tuş ömrü sunan anahtarlara sahip. Bu da çok mekanik anahtardan daha uygun ve üst sınıf klavyelere denk bedel akıllıcası. Ayrıyeten klavyenin çalışma yükü 60 centinewton, yani 60 gram diyebiliriz. Aktivasyon noktası ise 4 ila 40 mm aralığında.  Bu arada tuşlarda anti-ghosting özelliği olduğunu da belirtelim.

Klavyede ışıklandırma da bölge alıyor. Sıralı olarak renklendirilen yerlerde, 13 farklı efekt mevcut. Klavye üzerinden kademesini ve efekt biçimini ayarlayabiliyorsunuz.

Son olarak klavyenin kutu içeriğinde tuş çıkartma aparatının mekan alması ve başkaca bir temizleme fırçasının bulunması da sevindirici bir detay olarak dikkat çekiyor.

Inca Ophira IKG-444 Gaming Klavye Teknik Özellikleri
Eser Modeli Inca Ophira IKG-444 Gaming Klavye
Eser Tipi Klavye
CHIP Online Notu 90
Üretici Inca
Firma Inca     (212) 212 12 11
Teknik Detaylar
Ilişki USB
Art Işık 13 LED Aydınlatma Modu
Tuş Ömrü 50 milyona kadar
Anti Gölgeleme Var
Uzunluğu 1.65 m.
Boyutlar 458 x 213 x 40 mm
Tartı 1.3 kg.

Satın Al

Alternatifleri

Ophira IKG-444’e altenatif olarak Monster Pusat K2 Pro modelini de yakından inceleyebilirsiniz.

Yorum Ekle