Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Inca Anahita  incelemesi  Inca Anahita İnceleme

Inca Anahita incelemesi Inca Anahita İnceleme

  • Fiyat/performans
  • Şık tasarım
  • Konforlu
  • Yazılım desteği
  • Yan tuş nahiyesi
Özetle

Inca Anahita, elbette sahip olduğu sensör ve sağladığı performans ile piyasanın en güzeli değil, gelgelelim fiyat/performans kategorisi özelinde nispeten argümanlı bir model. Dizaynıyla hoş görünen, tasarrufuyla konforlu yapıda olan ve performansıyla sınıfı dahilinde tatmin edici davranan Inca Anahita, elbette bunlara ek olarak fiyatıyla da cebe müsait. Inca Anahita’yı şu an piyasada 126 TL fiyatla bulabiliyorsunuz ki bu manada hayli tercih edilesi bir model oluyor.

Kimler Almalı

Mahsusen bütçeye münasebetli ama şık görünen ve güzel çalışan bir oyuncu faresi arayanlar Inca Anahita’dan şad kalabilirler.

Inca’dan ezber bozan oyuncu faresi: Anahita’yı inceledik!

Üst seviye oyuncu pazarında çok sayıda model olduğu üzere, elbette giriş seviyesi için de tıpkı şeyi söylemek mümkün. Âlâ bir sensör, yüksek performans pahaları, şık tasarım derken, elbette fiyatlar uçup gidiyor, fakat her kesim kullanıcının bu yüksek fiyatları karşılayamadığı açık. Münasebetli fiyata, bütçe dostu, fakat kaliteli bir oyuncu faresi isteyenler için kişisel modelleri ise pek göremiyoruz. Bugün hariç. Çünkü Inca’nın yeni oyuncu faresi Anahita, bugün bizlerle.

Inca’nın oyuncu ekipmanları ailesine yeni katılan Anahita, münasebetli fiyata performanslı çalışan ve hoş görünen bir oyuncu faresi satın almak isteyenlere hitap ediyor. Dizaynıyla sağladığı konfor bir yana, RGB ışıklandırması ve programlanabilir tuşlarıyla seçeneklerini zenginleştirmesi kıymetli detaylar olurken, elbette fiyat etiketiyle de rahatlıkla tercih edilesi bir model olması, onu avantajlı kılıyor.

Inca Anahita’nın dizaynıyla lafa başlayacak olursak, birinci etapta bu fare size tanıdık gelebilir. Çünkü şu an 450 TL civarında bulunabilen Razer Mamba‘yı andıran görünümüne ek olarak birebir devranda rahatlık bakımından da o modelle yarışacak cinsten bir fare var önümüzde. Avucun içine rahat yerleşen mouse, sol kenarda mahal alan kaydırmaz yeriyle her ne kadar kauçuk materyale sahip olmasa da, buradaki plastik gereç de iş görecek cinsten. Yeniden burada elbette başparmağın altına yerleşen 2 tuş bölge alıyor.

Bu arada farenin 1,6 metre uzunluğunda örgü kaplama bir kablosunun olduğunu da söyleyelim.

Sırf 123 gram tartısında olan Inca Anahita, RGB ışıklandırmalı yapıya sahip. Sırt kenarlarında, avucun orta kısmındaki logo kısmında ve kaydırma tekerleğinde konum alan RGB ışıklandırmaları, yazılım üzerinden istediğiniz üzere denetim edebiliyorsunuz.

// yazılımı göstericez.

Inca’nın üzerinden indirebileceğiniz yazılım üzerinden farenin ışıklandırmasını farklı modlarda değiştirebiliyor ve elbette bu ekranlar üzerinden daha pek çok ayarı yapılandırabiliyhorsunuz.

Farede programlanabilir 7 adet tuş mekan alıyor. Farklı profiller olarak kaydedebilir, isterseniz anlık olarak tuş değişikliğini kolaylıkla arayüz üzerinden yapabilirsiniz. Büsbütün seçim size bırakılmış durumda. Arayüzün Türkçe olması da tasarrufu kolaylaştıran bir vesair avantaj.

Yazılımda DPI ayarlarını da şahsileştirme imkanınız var elbette. Bu noktada da farenin teknik bedellerinden ve performansından bahsedelim. Inca Anahita’da 6400 dpi seviyesine sahip bir sensör kullanılıyor. Bu hassasiyeti, farenin sırtındaki tuşlarla kolaylıkla değiştirebildiğiniz üzere, tekrar az evvel bahsettiğimiz yazılım üzerinden de şahsi atamalarda bulunabiliyorsunuz.

Anahita’ya ait bilinmesi gereken öbür değerli malumatlar ise 65 IPS sürat ve 22G hızlanma bedelleri yan alıyor. Bu pahalarla yan alan optik sensör elbette piyasanın en güzellerinden değil, lakin sahip olduğu fiyat etiketine nazaran en güzellerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Performans konusunda da giriş seviye ve orta seviyeli oyuncular tarafından rahatlıkla performansılı kullanılacak modellerden biri olan Anahita, öte yandan uzun tasarruflar için 3 milyon sefer tuş ömrü de sunuyor. Bu elbette yaşanıp görülecek bir kıymet ancak göründüğü ve kullandığımız kadar tuşların sağlam olduğunu söyleyebiliriz.

Inca Anahita Teknik Özellikleri
Eser Modeli Inca Anahita
Eser Çeşidi Klavye ve Mouse
CHIP Online Notu 90
Üretici Inca
Firma Inca     (212) 212 12 11
Teknik Detaylar
Temas USB
Programlanabilir Tuş 7 adet
Işıklandırma RGB
Tuş Ömrü 3 milyona kadar
Hassasiyet 6400 dpi
Kablo Uzunluğu 1.6 m.
Boyutlar 123 x 70 x 45 mm
Tartı 123 gr.

Satın Al

Alternatifleri

Inca Anahita’ya alternatif olarak Rampage SMX-R44 modelini de yakından inceleyebilirsiniz.

Yorum Ekle