Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
iMac için Esaslı Bir Değişiklik Yolda mı?

iMac için Esaslı Bir Değişiklik Yolda mı?

Apple’ın iMac’i, hantal masaüstünü hepsi bir arada bir dizayna dönüştürerek kıymetli bir yeniliğine imza atmıştı. Cihazın bir sonraki tasarımı ise tekrar değerli bir yeniliğe imza atabilir.

Yeniliğe dair ipuçları, firmanın ABD’de yaptığı patent müracaatında göründü. AppleInsider’ın raporuna nazaran “cam gövde elemanlı elektronik cihaz” başlıklı patent, alüminyum tasarım yanına büyük orantıda camdan oluşan bir gösteriyor. Patente nazaran gövdenin üst kısmında ekran, alt kısmında ise giriş aygıtları ( ve trackpad) mekan alıyor. Bunlar, birbirine “devamlı, kavisli bir yüzey” ile bağlanıyor.

Patent, cam ekranı tutmaya yardımcı olacak bir destek yapısından da bahsediyor. Bu destek ünitesinin içerisinde işlemci ve gayrı bileşenlerin taraf alması olası.

Bu dizaynın iMac’in geleceğini yansıttığını söylemek için şimdi çok erken. Patent 23 Ocak 2020’de yayınlansa da, geçen sene mayıs ayında kaydedilmiş, yani fikir bir müddettir Apple içerisinde dolaşıyor. Cihazın iMac’e mi dönüşeceğini yoksa Apple’ın eserleri arasında katılacak yeni bir model mi olacağını yakında görmeyi umuyoruz.

Yorum Ekle