Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Hyundai, 2020’de Elektrikli Araçlarda Damgasını Vuracak

Hyundai, 2020’de Elektrikli Araçlarda Damgasını Vuracak

Sıfır emisyonlu araçlara olan talebin artmasıyla bir arada Hyundai de Avrupa’daki müşterileri için KONA Electric‘in üretime tartı vermeye başladı. Mart ayından itibaren KONA Electric’i Çekya’daki Nosovice fabrikasında üretmeye başlayacak olan Hyundai, Ulsan’daki tesislerindeki mevcut üretimi  de devam ettirecek. Hyundai’nin Nosovice’deki fabrikasında 3,300 kişi çalışıyor ve günde 1,500 adete yakın üretebiliyor. Fabrikada üretilen i30, Tucson ve KONA KONUT modelleriyle birlikte yıllık kapasite 350.000 adete ulaşıyor.

Satışa çıktığı 2018 yılından bu yana KONA Electric’e olan talep günden güne artarken Hyundai de Kore’deki fabrikasıyla eş devirli üretim yaparak araçların teslimat müddetlerinde vakit tasarrufu elde edecek. KONA Electric, IONIQ Electric ve hidrojen yakıt hücreli NEXO dahil olmak üzere Avrupalı müşterilerine 80.000’den çokça sıfır emisyonlu  sağlayacak.Almanya, Fransa, Hollanda ve Norveç ise en ziyade talebin olduğu devletler olarak öne çıkıyor.

Hyundai Avrupa Lideri ve CEO’su Dong Woo Choi, Çekya’daki üretimle ilgili olarak, “Müşterilerimiz her hengam önceliğimizdir. Bu doğrultuda, elektrikli araçlarımıza karşı artan talebi karşılamak için stratejik planlarımız aağırlık veriyoruz. Zira, Avrupalı tüketicilerin etrafa karşı sorumluluk bilinci daima olarak artıyor ve biz de EV’ler için bölge pazarını büyük bir potansiyel olara kgörüyoruz. Vizyonumuz ve gelecekteki amaçlarımız, mobilitedeki konumumuzu güçlendirerek liderliğe ulaşmak” dedi.

Hyundai, sıfır emisyonlu modellerinin haricinde çok çeşitli alternatif yakıt teknolojileriyle de kesimde dikkat çekiyor. Birçok segmentte bölge alan 48 volt hafif hibritlerden tam hibrit ve plug-in hibritlere kadar Hyundai, gelecekteki mobiliteye daha çokça insanın erişebilmesi için daima olarak kendini geliştirmeye devam ediyor.

KONA KONUT, uzun menzilli elektrikli güç aktarma organlarına sahip, üretim birinci B-SUV araba olarak otomotiv yerküresinde kıymetli bir adım olarak görülüyor. Hyundai, KONA Hane’de 11 kW’lık üç fazlı AC kabloyu kullanarak daha süratli şarj imkanı da sunuyor.Ayrıca, bir öteki kullanışlı özellik olan Blue Link de KONA’nın bir öbür özelliği. Muayyen pazarlarda sunulanbu servis, sürücülerin Blue Link telefon pratiğini kullanarak araca binmeden motoru çalıştırmalarına olanak sağlıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle