Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HyperX Alloy Origins incelemesi HyperX Alloy Origins İnceleme

HyperX Alloy Origins incelemesi HyperX Alloy Origins İnceleme

  • Şık ve kompakt tasarım
  • Şıkça yuvarlanmış alüminyum gövde
  • performans
  • USB slotu yok
  • Medya tuşları yok
Özetle

Alloy Origins’in memleketimizdeki satış fiyatı şimdi görünür değil, yurt dışı fiyatı ise 110$. Biz biraz pahalı bulduk açıkçası, münhasıran de medya tuşları ve USB portu üzere donanım zenginliklerine sahip olmadığını düşünürsek. Ama klavyede arkaya kalan her şey ise son radde başarılı. Mahsusen oyuncuların beğeneceğini düşünüyoruz.

HyperX’in sade ve performanslı oyuncu klavyesi Alloy Origins’i inceledik.

Oyuncu klavyelerinin tasarım ve teknoloji mealinde hudutları zorlamaya başladığı ve her ay sair bir teknoloji ile önümüze geldikleri malumunuz. Tüm bu karmaşadan bunalan ve tek istediği şık, performanslı bir klavye olan oyuncuları hedefleyen Alloy Origins de tam ismine makul bir model oluyor.

Birinci bakışta oldukça sade gözüken klavye, pürüzlü bir alüminyum gövdeye sahip. Ön yüzeyde rastgele bir çıkıntı olmaması standart yükseklikteki HyperX Red tuşları ortaya çıkartmış.

RGB desteğine sahip olan klavyenin aydınlatması bir oldukça parlak ve NGenuity yazılımı üzerinden de dilediğiniz biçimde programlanabiliyor. Bu yazılımın tasarrufunun maatteessüf çok rahat olduğunu söyleyemeyeceğiz. Bizce hala geliştirilmeyeihtiyacı var, onu da buradan söyleyelim.

Klavye üzerinde taraf alan ve HyperX’in kendi tasarladığı HyperX Red tuşlar çizgisel bir işleyişe sahip, çalışma tartıları 45 ve çalışma noktaları da 1.8mm. Bu açıdan bakıldığında çok tutulan Cherry MX Red tuşlardan bir ölçü daha hassas olduklarını söylemek mümkün. Daha evvel test ettiğimiz y,ne HyperX’in farklı bir klavyesi olan Alloy FPS RGB’deki Kailh SilverSpeed tuşlar kadar olmasa da yazı yazarken çok rahat ettik diyemeyiz açıkçası. Oyun konusu ziyadesiyle tatmin edici tahminen ama ana odak performans olduğunda, tasarrufta da bu türlü durumları göze almak gerekiyor.

Klayve göründüğünden daha ağır, 1.08 kg ve alüminyum gövdesi harika bir biçimde yuvarlanmış. Zaviyeli hatlara sahip olmaması da klavyeye Premium bir hava katıyor sahihi. Ayrıyeten klavye ayaklarının üç farklı yüksekliğe ayarlanabiliyor olması da bir öbür artı katıyor klavyeye.

Bu arada son olarak sağ kısımdaki LED ekrandan ise Num Lock, Caps Lock ve Game Mode ikazlarına ulaşmanın mümkün olduğunu da söyleyelim.

HyperX Alloy Origins Teknik Özellikleri
Eser Modeli HyperX Alloy Origins
Eser Tipi Klavye ve Mouse
CHIP Online Notu 85
Üretici HyperX

Yorum Ekle