Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Hydrafacial nedir ve ne işe yarar? Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır? Hydrafacial fiyatları

Hydrafacial nedir ve ne işe yarar? Hydrafacial cilt bakımı nasıl yapılır? Hydrafacial fiyatları

Sıklık ve bakım dalında her geçen gün yeni bir trend ortaya çıkıyor. Artık de cilt lekelerini gidermek ve cildi derinlemesine temizlemek hedefli “Hydrafacial uygulaması” yapılıyor. Profesyonel makinelerle yapılan Hydrafacial cilt bakımı hakkında merak edilen tüm detayları bugünkü haberimizde cevaplıyoruz.

Hydrafacial; cilt yenileme, akne, sivilce, leke, çukur ya da yaşlanma aksisi tedavilerde kullanılan bir cilt bakım formülüdür. Cildinin her daim parlak, kusursuz, ışıl ışıl görünmesini isteyen bayanların merakla araştırdıkları Hydrafacial prosedürü, tıpkı devirde cildi nemlendirerek sağlıklı görünmesine neden oluyor. Günlük ya da haftalık yaptığınız bilinçsiz, cildinize elverişli olmayan bakım eserlerini kullanmak alanına bu teknikle istediğiniz cilde sahip olabilirsiniz. Vakum sistemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizleyen bir cihaz kullanılarak yapılan Hydrafacial, enjeksiyon ve gibisi teknikler içermediği için tamamen ağrısız ve acısızdır. Cilt yüzeyinde bölge alan ince çizik ve kırışıklıklar, var olan renk farklılıkları ve lekeler, farklı cilt tipleri için hazırlanan serumlar sayesinde tedavi edilebilir. 

Hydrafacial usulü sayesinde tek bir seansta derinlemesine cilt paklığı, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan himaye süreçleri uygulanabilir. Cildin en alt katmanına kadar paklık sağlayan vakumlu vortex başlığı, cildi mikroskobik seviyede soyarak, tüm meyyit hücrelerden, birikmiş ve gözeneklerin kapanmasına neden olan ziyade yağdan ve noktalardan arındırır. 

EVET HYDRAFACİAL NASIL UYGULANIR?

Hücre metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandıran hydrafacial uygulanması son aşama olağandır. Birinci başta uygulama yapılacak kişinin cilt tipine elverişli olan temizleyici solüsyon seçilir. Cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılır ve vakum uygulanarak cilt temizlenir. Sonrasında cilt tipine ve meselesine hususî olarak seçilen solüsyon cilde uygulanır. Radyofrekans özellikli başlık makineye takılarak süreç başlatılır. Bu başlık; uygulanan solüsyonun kolajen yapıyı harekete geçiren, peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içerdiğinden cildin nemlenmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlar.

Bu sürecin akabinde soğutucu başlık ile şok tesiri yaratılarak solüsyonun cilde hapsolması sağlanır. Son aşamada ise LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyarılır. Bu süreç gözeneklerin sıkılaşmasını ve uzun vade muhafaza altında kalmasını sağlar. 

HYDRAFACİAL PRATIĞI KAÇ SÜRER?

En hassas cilt tipinden, çok yağlı cilt tipine, yılın her günü inançla uygulanabilen bu sistem, birinci seansta gözle görülür bir fark oluşturur. Tedavi gayeli pratiklerde, birer haftalık aralıklarla 4 ile 6 seanslık bir kür uygulanır. Kozmetik maksatlı pratiklerde ise ülkü görünümün korunabilmesi için ayda bir tekrarlanması önerilir. 

HYDRAFACİAL PRATIĞI AVANTAJLARI NELERDİR? 

 Cildi derinlemesine temizlerken tıpkı zamanda vakumlu başlık ile meyyit derilerin atılmasını sağlar. 

– Cilt tonunda var olan dengesizliklerin giderilmesine imkan sağlar.

Birinci seansta büyük bir değişim görebileceğiniz tatbiktir. 

– Yaklaşık 30 dakika üzere bir kısa mühlet içinde tüm süreçler tamamlanmış olur.

– Her yaştan hatun ve erkeklere itimatla uygulanabilir. 

HYDRAFACİAL PRATIĞI NE KADAR?

Şahsa kişisel planlanan bir bakım ve tedavi usulü olan “Hydrafacial” cilt aklığı ve cilt bakımı ortalama 200 TL ile 2000 TL fiyat aralığında gerçekleştirilir.

Yorum Ekle