Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Hünnap yiyerek kilo verme yöntemi! Hünnap nedir, çayı zayıflatır mı? Hünnap sirkesinin faydaları

Hünnap yiyerek kilo verme yöntemi! Hünnap nedir, çayı zayıflatır mı? Hünnap sirkesinin faydaları

‘Ölümsüzlük meyvesi’ olarak da ismini duyduğumuz mükemmel bir güç menşesi olan Hünnap meyvesi, tepeden tırnağa kadar her ortamda çok faydalı! Sonbaharda olgunlaşan Hünnap meyvesi ile kilo verme sırrını biliyor muydunuz? Metabolizma hızlandıran Hünnap çayı nasıl yapılır? Hünnap meyvesi nedir, hünnapın yararları neler? Hünnap sirkesi ne işe yarar? Hünnap meyvesi nerede yetişir? Hünnap meyvesinin diyette şaşırtıcı yararları…

Cehrigiller familyasından günümüze kadar uzanan Hünnap meyvesi, olağanda 4-5 metre kadar bir yüksekliğe çıkabilen ağaçta dikenli kısım özelliğine sahiptir. Sonbahar mevsiminde olgunlaşmaya başlayan Hünnap meyvesi, görünüm olarak iğdeye benzerliğiyle dikkat çekiyor. Hem hem de kilo vermeye yardımcı olan Hünnap meyvesi sayesinde zararsız ve doğal yollardan sağlıklı beslenme gerçekleştirebilirsiniz. İnce ince kabuğumsu bir meyve olan Hünnap Çin devletinde en çok tüketilen meyveler arasındadır. Kalori kıymeti epeyce az olan Hünnap’ı diyette beslenme listenize ekleyebilir, fit bir görünüm elde edebilirsiniz. A, C vitamini bakımından güçlü olan Hünnap, zayıf olan bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra diyette spor yapanlara da olumlu tesirler sunuyor. Evet diyette Hünnap meyvesi nasıl yenir? Karışık meyveli Hünnap çayı nasıl yapılır? Hünnap meyvesinin yararları neler?

HÜNNAP DİYETİ! HÜNNAP NASIL ZAYIFLATIR? HÜNNAP NEDİR, YARARLARI…

Güç deposu sağlayan Hünnap meyvesi görünüşte küçük üzere dursa da yararı bakımından hayli büyüktür. Hazım sorunu görmeyeceğiniz hünnap meyvesi tüketiminde olgun iken yenildiğinde vitamin, kalsiyum, magnezyum ve fosfor gereksinimlerini karşılamaya yardımcı oluyor.

Bilhassa zayıflamak için nizamlı spor yapan kimselerin tükettiği Hünnap, birebir devranda düşen enerjiyi geri toplamak için antrenman sonrasında yeniyor. Vücuda olan yararları saymakla bitmediği üzere kabızlık derdiyle karşı zıdda olan kimseler için ilaç niteliğinde bir mucize! 

Antioksidan bakımından pahalı bir besin olan Hünnap, karaciğer dertlerinden kansere kadar çeşitli marazların dermanı haline geliyor. Manav, pazar ya da aktarlardan bulabileceğiniz Hünnap meyvesinin tüketimi ise epey kolay! Velev çiğ bir biçimde elinizde ısırarak velev reçel halinde kahvaltılarda velev de çay formunda tüketebilirsiniz.

HÜNNAP KAÇ KALORİ? HÜNNAP ÇAYI İLE NASIL ZAYIFLANIR?

1 Porsiyon yani 4 tane Hünnap meyvesinin kalori olarak 47 kcal’e tekabül ettiği meyve Seçkin Saraç üzere ünlü mütehassıslar tarafından tavsiye edilmektedir. Hünnap meyvesini kurutarak elde edeceğiniz Hünnap çayı ile kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz. Hünnap çayını hanede yapmak için…

MATERYALLER: 1 kilogram hünnap, çubuk tarçın, 1 tane limon, 1 tane dilimlenmiş armut, yarım çay kaşığı zencefil.

YAPILIŞI: Tencereye dökeceğiniz üç litre suyu kaynattıktan sonra zencefili koyun. Akabinde armudu ve kabuklarını ek edin. Limon ile Hünnapı da koyduktan sonra 3 saat kısık ısıda kaynamaya bırakın. Karışımı şıkça süzünce  biraz soğutup cam şişeye koyun. Bu halde uğraşmak istemiyorsanız Hünnap çayını hazır halde de tüketebilirsiniz.

HÜNNAP ÇAYI TANIMI (VİDEOLU):

HÜNNAP SİRKESİ NASIL YAPILIR? HÜNNAP SİRKESİNİN YARARLARI

Diyette metabolizma hızlandırmaya yardımcı olacak Hünnap sirkesi ile diyetinizi destekleyebilirsiniz. Hekim onayı almadan uygulamamanız gereken diyet kürleri arasında Hünnap sirkesini de göz önünde bulundurmalısınız. İşte metabolizma hızlandıran Hünnap sirkesi tanımı…

HÜNNAP SİRKESİ NASIL YAPILIR? HANEDE HÜNNAP SİRKESİ TANIMI

MATERYALLER:

500 gram hünnap
2 litre su
1 çay bardak sirke
1 tatlı kaşığı doğal tuz

HAZIRLANIŞI:

Hünnap meyvelerini şıkça ezdikten sonra cam kavanozun içine yerleştirin. Üstüne sirke, su ve tuzu katıp tahta kaşıkla karıştırın. Karıştırma sürecine her gün nizamlı olarak devam edin. İşte sirkeniz hazır!

Yorum Ekle