Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei WATCH GT 2e Tanıtıldı! Yeni Saat Kan Oksijen Doygunluğu Ölçebiliyor!

Huawei WATCH GT 2e Tanıtıldı! Yeni Saat Kan Oksijen Doygunluğu Ölçebiliyor!

Huawei, birinci kere WATCH GT 2e’de kan oksijen doygunluğu (SpO2) izleme özelliği getirdi. İki haftalık pil ömrüyle desteklenen cihaz, global tüketicilerin günlük ömrüne ilmî, gelgelelim sportif bir ek getirmek için tasarlandı. Yeni akıllı saat, kullanıcıların sağlık durumlarını gerçek devirli anlamalarını sağlayan hassas kalp atış suratı izleme, anormal kalp atış suratı ihtarları, basınç seviyesi ve uyku izleme özelliklerini de destekliyor.

Ek olarak, HUAWEI WATCH GT 2e‘nin dizaynında evvelki nesle nazaran kimi iyileştirmeler de bulunuyor. Mint Green ve Lava Red renkleriyle tüketicilere minimal ancak şık bir görünüm veren yeni renkseçenekleri ile tanıtılan HUAWEI WATCH 2e, Retina sınıfı yüksek çözünürlüğü destekleyen 1,39 inç AMOLED yüksek hassasiyetli dokunmatik ekranla donatıldı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar aydınlık bir yaz gününde dışarıda olsalar bile ekranı çok canlı ve rahat bir biçimde görecekler.

Huawei, HUAWEI WATCH GT 2e 42mm Serisi’nde ise Frosty Beyaz ve Kestane Kırmızısı kayışları olan yeni bir Şampanya Altın kasa varyantı da duyurdu. Yeni HUAWEI WATCH GT 2 42mm, hatun kullanıcılar için sunulan bir aylık döngü izleme özelliği de getiriyor.

Huawei Tüketici Elektroniği Gurbunu CEO’su Richard Yu gerçekleştirdiği sunumda “Önceki HUAWEI WATCH GT eserleri üzere, HUAWEI WATCH GT 2e de tüketicilere emniyetli fitness ve sağlık idaresi deneyimleri sunmaya devam edecek. Huawei fitness ve sağlık işlevlerine büyük değer veriyor. 2020 yılında AI Life stratejisine yoğunlaştığımız için, fitness ve sağlık değerli bir kullanıcı senaryosu haline gelecek. Teknoloji eserleri tüketicilerin ömürleriyle daha ziyade temas kurdukça, Huawei teknolojinin ilerlemesine yönelik daha akıllı fitness ve sağlık idaresi deneyimleri sunmak için teknoloji gelişimini sürdürmeye, yazılım ve donanım ekosistemlerini geliştirmeye ve giyilebilir cihazlarda yenilik yapmaya devam edeceğiz,” dedi.

Klasik stillerden esinlenen tek kesim tasarım, geleneklerden uzaklaşıyor

HUAWEI WATCH GT 2e’nin tasarımı daha sportifken bir evvelki nesil WATCH GT 2’nin klasik tasarım çizgilerini de barındırıyor. Saat yüzünün kayışından ayrıldığı klâsik dizaynları takip etmek konumuna, çağdaş ve çağdaş bir görünüm için entegre bir kayışa sahip klasik bir yuvarlak kadrana sahip. Paslanmaz çelik gövdesi, saatin kavisli siluetine uyum sağlayan bâtın, düz taç dizaynını tamamlıyor. Saat, yumuşak, cilt dostu bir fluororubberden yapılmış kayışla Grafit Siyah, Lava Al, Nane Yeşili ve Buzlu Beyaz olmak üzere dört yeni renkte geliyor. Çift renkli, nefes alabilen TPU materyali kusursuz yekpare tasarımı tamamlıyor. Ağır egzersiz sırasında bile kondisyon ve sağlık izleme hala yanlışsız bir halde çalışıyor.

Huawei’nin en yeni akıllı saati, yeni saat yüzleriyle de canlılık kazanıyor. Hareket halindeyken akışkanlığı ve aksiyonu tamamlayan yeni hareketli saat yüzleri sunan Huawei, kullanıcıya daha da çokça şahsileştirme seçeneği sunuyor. Ek olarak, yeni çift devir dilimi teması, kullanıcıların yerküredeki arkadaşları, ailesi ve iş arkadaşlarıyla ilişkide kalmalarına yardımcı oluyor. Çok fonksiyonlu saat yüzü, kullanıcının gün boyunca hangi kıymetli hatırlatıcıların seçileceğini belirlemek üzere istedikleri ayarları kişiselleştirmesine imkan tanıyor.

100 spor çeşidini takip etme

Velev ana akım sporlara, velev biraz daha deneysel bir egzersize katılın, HUAWEI WATCH GT 2e’de çeşitli izleme modları aracılığıyla sunulan benzersiz avantajların tadını çıkarabilirsiniz.

HUAWEI WATCH GT 2e, 15 profesyonel spor modunu destekliyor: sekiz açık aktifliği (koşu, yürüyüş, dağ tırmanışı, hiking, kros koşu, bisiklet, açık su yüzme, demir adam triatlon) ve yedi gizli aktiflik (yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme, muaf egzersiz, eliptik ve kürek). Profesyonel spor izleme modlarında HUAWEI WATCH GT 2e, egzersizinizden en düzgün biçimde yararlanmanıza yardımcı olmak için 190 cins olguyu izleyebilen çok taraflı izleme sağlıyor. HUAWEI WATCH GT 2e başkaca 6 profesyonel spor modunu otomatik olarak algılayarak kullanıcıya daha akıllı bir spor deneyimi sunuyor.

HUAWEI WATCH GT 2e, yaklaşık 500 mp3 müzik saklayabilen geniş bir depolama sahasına sahip. Huawei Müzik ve Bluetooth kulaklıklarla kullanıcılar eğitimleri sırasında şahsi egzersiz çalma listelerinin keyfini çıkarabilirler.

Yerkürede birinci defa kan oksijen doygunluk seviyeleri (SpO2) izleme özelliği

Yüksek performanslı bir kalp atış suratı sensörüne dayanarak Huawei’nin kendi geliştirdiği Truseen 3.5 kalp atış suratı izleme teknolojisi, TruRelex gerilim idaresi teknolojisi ve Trusleep 2.0 teknolojisi, HUAWEI WATCH GT 2e üzerinde kullanıcıların kalp atış suratını, gerilim seviyesini ve uyku kalitesini gerçek devirli olarak izlemesini sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar sağlık durumlarını tam olarak anlayabiliyorlar. Bir kullanıcının kalp atış suratı çok yüksek yahut çok düşük olduğunda, saat bir hatırlatma bildirisi gönderiyor. HUAWEI WATCH GT 2e, kullanıcılara fitness ve sağlık idaresini faal ve kapsamlı bir biçimde yapmalarına fırsat veren iki haftalık pil ömrü sağlamak için Huawei’nin Kirin A1 çipi ile donatıldı.

Küresel olarak birinci sefer bir akıllı saat, kan oksijen satürasyon seviyelerini (SpO2) izlemeyi destekliyor. Bir dakika içinde kullanıcılar SpO2 seviyelerini basitçe test edebiliyor ve vücut durumlarını istedikleri devir değerlendirebiliyorlar.

Huawei, aylık döngü takibi özelliğine sahip HUAWEI WATCH GT 2 42mm için yeni Frosty Beyaz ve Kestane Kırmızısı çeşitlerini de duyurdu. Kullanıcılar, adet periyodu ve döngü uzunluğu üzere malumatları girerek adet ve doğurganlık hatırlatmalarını direkt saatten edinebilirler. Başkaca, döngü kestirimleri Huawei Health App aracılığıyla da kullanıcılara sunuluyor.

Yorum Ekle