Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HUAWEI, Türkiye’nin Nabzını Watch GT 2 ile Tuttu

HUAWEI, Türkiye’nin Nabzını Watch GT 2 ile Tuttu

14 Kasım 2019 tarihinde oynanan Türkiye – İzlanda futbol maçında HUAWEI, yeni nesil saati WATCH GT 2 ile seyircilerin nabız ve gerilim seviyelerini ölçtü. Müsabaka öncesinde ve müsabaka sırasında alınan datalar sonucunda seyircilerin heyecan seviyeleri belirlendi.

30 kişi ile yapılan ölçüm sonuçlarına nazaran, müsabaka öncesi 60 – 80 bpm arasında değişen nabız, müsabaka sırasında ortalama 150 bpm seviyelerine kadar çıkarken, gerilim seviyeleri de yüzde 45 ve 69 arasında değişkenlik gösterdi.

HUAWEI WATCH GT 2’nin daima nabız takibi ile seyircilerin heyecanları dakika dakika izlenebilirken, meydanda gerçekleşen hangi durumun seyircinin bünyesinde nasıl bir heyecan ve gerilim reaksiyonu yarattığı da belirlenebildi.

İzlanda’nın kalemize geldiği ve Merih’in çizgiden topu çıkardığı anda en yüksek gerilim seviyesine ulaşılırken, dakika 31’de Bilgili’nin ortasında Burak’ın baş topuna çıktığı konum ile uzatma dakikalarında Ozan ile çıktığımız kontra atakta heyecan doruklara çıktı.

Günlük sıhhat takibi

Akıllı giyilebilir eserler ortamında HUAWEI, tüketicilerin kendi sıhhatlerini daha yeterli yönetmelerine yardımcı olmayı sürdürüyor. Gelişmiş akıllı algoritmalardan yararlanan HUAWEI, sıhhat idaresinde sanayi önderi olan konumunu güçlendiriyor.

HUAWEI WATCH GT 2, spor modunda olmadığı sürece, kalp atış suratı 100 bpm’nin üzerindeyse yahut 10 dakikadan ziyade bir vade 50 bpm’nin altındaysa kullanıcıyı uyarıyor. Bu sonlar, kullanıcının yaşı, cinsiyeti, kilosu ve aktivite yoğunluğuna nazaran ayarlanabiliyor. Kullanıcılar ayrıyeten gerçek vakitli olarak sıhhat haberlerine göz atmak için HUAWEI Sıhhat pratiğindeki dataları de görebiliyorlar.

Nabız takibine ek olarak, uyku tahlili kullanıcıların ilgilendiği öteki bir işlev. Düşük kaliteli uyku, birçok kişi için büyük bir sorun haline geldi. HUAWEI TruSleep 2.0 uyku kalitesini, gerçek devirli kalp atış suratını, uyku nefes kalitesini izliyor ve uyku kalitesini pahalandırmak için büyük data tahlili kullanıyor. Uyku dertlerini hakikat bir halde tahlil etmek için HUAWEI AI teknolojisi sayesinde uyku düzgünleştirme teklifleri ile şahsileştirilmiş uyku hizmetleri ve kullanıcıların uyku kalitesini güzelleştirmelerine yardımcı olmak için raporlar sunuyor.

HUAWEI WATCH GT 2 birebir devirde kullanıcıların HRV (kalp atış suratı değişkenliği) bedellerini kaydederek ve kullanıcının gerilim endeksi hakkında geri bildirim sağlayarak gerilimi azaltmasına yardımcı olan kendi geliştirdiği HUAWEI TruRelax teknolojisi ile birlikte geliyor. Ek olarak, kullanıcıya belli bir müddet sonra ayağa kalkmasını ve hareket etmesini hatırlatan bir hareketsizlik uyarısı da sisteme entegre edildi. Şahsi durumlarda, bu hareketsizlik uyarısı da kapatılabiliyor. Her atılan adım sayısını, yakılan kaloriyi ve ayağa kalkma sayısının da kaydı tutulabiliyor.

HUAWEI WATCH GT 2, tüketicilere sağlıklı hayat alışkanlıkları ve hayat stilleri geliştirmelerine yardımcı olmak için gün uzunluğu fizikî durum malumatı sağlıyor.

HUAWEI WATCH GT 2 46mm modeli 1499TL tavsiye edilen satış fiyatı ve spor ve klasik model seçenekleri ile tüketiciyle buluşuyor. HUAWEI WATCH GT 2 42mm modeli ise Aralık ayında tüketiciler ile buluşacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle