Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei P40’ta Ön Kamera Sürprizi!

Huawei P40’ta Ön Kamera Sürprizi!

Bugüne kadarki Huawei P40 sızıntıları telefonun üç art kamerayla geleceğini söylüyordu. Yeni sızıntı ise telefonun ön yüzünde P30’a kıyasla fazladan bir lensin olacağının sinyalini veriyor.

91mobiles

91mobiles’ın “bölüm asıllarından” gelen çizimlerde telefonun ön, art ve yan tarafını görebiliyoruz. Çizimler, şimdiye kadar duyduklarımızın kimilerini doğrularken, gösterdiği birtakım şeyler yeni.

Sızıntının dikkat çeken yanı, telefonda yalnızca üç art kameraya mekan verilmiş olması. Yani bu sızıntıya nazaran P40’ın kamera sayısı, P30 ile birebir. Ön yüzdeki değerli detay ise delikli kısımda iki kameranın bulunması (Samsung Galaxy S10 Plus’ta olduğu üzere fakat gayri yanda). Bu kameralardan birinin yüksek çözünürlüklü, “standart” bir kamera olması, gayrısının ise art plan bulanıklığı sağlayan bir tıp derinlik sensörü olması beklenen.

P30’da olan ve P40’ta olmayan (P30 Pro’da da yok) bir diğer özellik ise 3,5mm kulaklık girişi.

Huawei P40 çizimlerinin kamera çıkıntısı ve bahsettiğimiz öteki farklar dışında umumi olarak Huawei P30’a çok benzediğini görüyoruz. Telefonun daha çok yenilik getirmesini umsak da, şimdiye kadarki dedikodular daha küçük geliştirmelerden bahsediyor. Huawei’nin martta yapacağı tanıtımda daha fazlasını öğrenmeyi umuyoruz.

Yorum Ekle