Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei P40 Pro, Beş Art Kamerayla Gelebilir

Huawei P40 Pro, Beş Art Kamerayla Gelebilir

Huawei’nin Google pratiklerinden mahrum olarak gelecek olan telefonu P40’ın en değerli özelliklerinden bir tanesi, üst seviye kameraları olacak. Yeni bir sızıntı ise Pro modelinin P30’dan bir kamera ziyade, yekun beş kamerayla geleceğini söylüyor.

Sızıntının menşesi, Çince web sitesi ITHome’da paylaşılan, resmi üzere görünen bir poster. Sızıntıda telefonun art yüzündeki kameralar ve Leica logosu görünüyor. Fotoğrafta görünen beş kamera, muhtemelen bir periskop lens (kare formlu lens), bir 10x optik zum kamera ve birbirine benzeyen öteki dört lensten oluşuyor. Yani ekseriyetle küçük olan ToF (derinlik için – Time of Flight) lensi üzere lensler mekan almıyor. Lakin ITHome, P40 Pro’da bu lensin de bulunacağını argüman ediyor.

Pekala bu gizemli kameralar tam olarak hangileri? Dedikodulara nazaran kameraların 64MP Sony, 20MP ultra geniş, 12MP periskop, bir ToF kamera ve yeni bir makro lensten oluşuyor.

Bu malumatlar doğruysa P40, 2020’nin fotoğrafçılığa yönelik en güçlü telefonu olabilir. Lakin şimdiye kadar gelen malumatlar, Samsung Galaxy S11‘in de bu yerde çok güçlü olacağını söylüyor. Yani P40 hakkında söylenenler akıllıca olsa bile, Huawei’nin bu ortamda tek başına karar sürme ihtimali düşük.

Yorum Ekle