Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HUAWEI P40 lite Türkiye’de Satışa Çıkıyor! İşte Satış Tarihi ve Özellikleri

HUAWEI P40 lite Türkiye’de Satışa Çıkıyor! İşte Satış Tarihi ve Özellikleri

Kullanıcılarına yesyeni bir deneyimi sunan HUAWEI P40 lite, fotoğraf, parti ve fiyat/performans özellikleriyle dikkat çekiyor. HUAWEI P40 lite, HUAWEI Mate 30 Pro’dan sonra HUAWEI AppGallery ve Huawei Mobil Servisleri ile piyasaya sürülen birinci HUAWEI cihazlarından biri olacak.

HUAWEI’nin resmi tatbik mağazası HUAWEI AppGallery, HUAWEI cihazlarının sunduğu benzersiz yetenekleri (HiAI ve irtibat, medya, sistem ve güvenlik yetenekleri gibi) en sevilen pratiklerin yerküresine taşıyor.

Eşsiz ve şık AI dört kamera yeni trendler belirliyor

HUAWEI P40 lite, benzersiz, trend belirleyici bir matris düzenlemesine sahip dörtlü art kamerasıyla büyük bir atılım gerçekleştiriyor. 48MP ana kamera, çerçeveli kompozisyon teknolojisini destekliyor ve süratli bir halde art geriye çekilen birden çokça fotoğrafı birleştirerek şaşırtıcı renkler üretiyor. 8MP ultra geniş açı objektif, kullanıcıların daha ziyade çekim yapması için 120° görüş meydanı sunuyor ve manzara, mimari, küme fotoğrafları için ülkü özellikler taşıyor. Makro Lens ise 4 cm uzaklığa yakın nesnelere odaklanarak güçlü konseyime çok cephelilik katıyor. Dört kameralı suram ayrıyeten daha ileri seviye portreler ve sığ alan derinliği efektlerini simüle etmek için de AI ile çalışan bir Bokeh Lens içeriyor.

HUAWEI P40 lite’deki dört kameralı sistem Üstün Gece Modu’nu destekliyor ve bu sayede kullanıcıların hareket halindeyken tripod kullanmadan eksiksiz gece fotoğrafları çekmelerini sağlıyor.

HUAWEI P40 lite, art plan müziği eklemek ve imgeleri kırpmak için kullanılan güçlü bir AI Medya Düzenleyici’yi de destekliyor. Bu sayede kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar kaliteli toplumsal medya içeriği oluşturmalarını da kolaylaştırıyor.

Ek olarak, HUAWEI’nin SoC içine yerleştirilmiş dördüncü nesil ISP’si, gürültü azaltma ve haddinden fazla pozlama düzeltmesi de dahil olmak üzere bir seri özelliği destekleyen yazılımlarla birlikte çalışıyor.

Harika ve kesintisiz parti

Akıllı telefon yongaları için üretim süreci, performansı ve güç tüketimini direkt etkiliyor. Kirin 810, bölüm önderi 7nm işlemciyle üretiliyor. 8nm çiplerle karşılaştırıldığında Kirin 810, yüzde 50 daha yüksek bir transistör yoğunluğuna sahip ve yüzde 20 daha düşük güç tüketimi sunarak eksiksiz performans ve güç verimliliği sunuyor.

Sistem üzerinde mahal alan yapay zeka zamanlamasıyla birlikte, sekiz çekirdekli CPU ve Mali-G52 MP6 GPU güçlü hesaplama yeteneğine de sahip. Grafik ayrıntılarını işlemede en üst seviyede olan sistem, HUAWEI’nin kare suratı artışı ve pil tüketimini azaltma üzere oyun merkezli en yeni GPU Turbo teknolojisini de destekliyor. HUAWEI P40 lite, kullanıcılara külliyen yükseltilmiş oyun deneyimi sunuyor.

Yüksek süratli 6GB RAM, CPU ve GPU’nun güçlü performansını harika bir halde ortaya çıkarmasına yarıyor. Velev tatbik başlatmak velev medya düzenlemek velev güçlü oyunlar çalıştırmak için olsun kullanıcılarına kesintisiz bir cümbüş deneyimi yaşatıyor.

Oyun içi sohbet kutusu, konumunu ve boyutunu esnek bir formda ayarlayarak oyun arayüzüne sığıyor ve kullanıcılar sefalı oyun anlarını kaçırmadan tıpkı anda hem oynayıp hem sohbet edebiliyor.

Her devir harekete geçmeye hazır olan P40 Lite, TÜV Rheinland sertifikalı 40W HUAWEI SuperCharge tahlilini destekleyen yüksek kapasiteli 4200mAh pil tahlilini sunuyor. Telefon yalnızca 30 dakikada yüzde 70 orantısında şarj edilebiliyor.

İkonik tasarım ve muhteşem gece selfie

HUAWEI P40 lite, çentiksiz son HUAWEI Punch FullView Ekranı sunuyor. 6.4 inç HUAWEI Punch FullView Ekran, sürükleyici bir izleme deneyimi sunarak yüzde 90.6’lık yüksek bir ekran-gövde nispetine sahip Full HD + çözünürlüğü ve geniş renk gamını destekliyor.

HUAWEI P40 lite’nin ön kamerası, tüm aydınlatma koşullarında çarpıcı selfie’ler çekmek için Muhteşem Night Selfie 2.0 ile birlikte geliyor. Gelişmiş AI algoritmalarından yararlanan kamera, kullanıcıların minimum eforla süper selfie’ler çekmelerine yardımcı olmak için hem fotoğraf konusunu hem de art planı optimize ediyor.

HUAWEI P40 lite’nin art tarafı, hami katmandaki metalik vurgularla kaplanan çarpıcı renklere sahip. Dört tarafı kavisli olan kompakt cihaz rahat bir tutuş özelliği de sunuyor. Akıllı telefon, daha yüksek muvaffakiyet nispetiyle daha süratli kilitlenen yenilikçi, yana monte edilmiş bir parmak izi güç düğmesine de sahip.

Akıllı deneyim, akıllı bir ömür biçimi sağlıyor

EMUI10 ile HUAWEI P40 lite, büsbütün sezgisel, kullanıcı dostu bir kullanıcı arayüzünde sunulan akıllı özelliklerle donatıldı. Dark Mode ise gelişmiş metin okunabilirliği, okuma konforu ve kullanıcı arayüzünde umumi tutarlılık sağlamak için insan gözü ergonomisine nazaran tekrar tasarlandı.

HUAWEI AppGallery – Yerkürenin 3. En Büyük Pratik Mağazası

Nisan 2018’deki lansmanından bu yana inanılmaz bir süratle büyüyen HUAWEI AppGallery, yerküre çapında 400 milyon kullanıcıya açık, inançlı ve yenilikçi sunuyor. İki yıldan az bir müddet içinde HUAWEI AppGallery 170’ten ziyade devlete sunulacak.

HUAWEI AppGallery tam döngü güvenlik ve muhafaza ile birlikte geliyor. Tüm pratikler, geliştiricilerin pratiklerinin istenilmeyen maksatlı etkinliklerden korunmasını önlemek için katı bir doğrulama testinden geçiyor. Evlatlar için inançlı bir ortam oluşturmak ve yaş aralıklarına tutarlı olmayan tatbikleri filtrelemek için yaş aşamalandırma sistemi de mevcut.

AppGallery, kullanıcıların hassas olgularını ve kapalılığını korumak için en üst seviyede doğrulama uyguluyor. Biyometrik datalar üzere şahsî olarak hassas malumatlar asla HUAWEI cihazının dışında işlenmiyor ve kullanıcıya şahsî olguları üzerinde tam denetim sağlanıyor. EMUI, kullanıcıların tatbik müsaadesi üzerinde denetim sahibi olmasını sağlar. Daha da değerlisi, tüm kullanıcı doneleri anonimleştirilir ve her kullanıcının nahiyesine karşılık olarak mahallî depolanır.

HUAWEI P40 lite Ne Vakit Satışa Çıkacak?

Gece Siyahı, Sakura Pembesi ve Yeşil renk seçenekleriyle sunulan HUAWEI P40 lite, Nisan başında Türkiye’de satışa sunulacak.

Yorum Ekle