Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei P Smart Pro İnceleme! P Smart Pro’nun Özellikleri Nasıl?

Huawei P Smart Pro İnceleme! P Smart Pro’nun Özellikleri Nasıl?

Huawei’nin geçtiğimiz yılın son günlerinde sessiz sedasız bir halde tanıttığı akabinde da memleketimizde satışa sunduğu P Smart Pro modeli, ahir elimize ulaştı.

Huawei P Smart Pro Fiyatı Ne Kadar?

Şu an 2749 TL fiyatla satışta bulunan Huawei P Smart Pro, ne üzere özelliklere sahip ve bizlere neler sunuyor, bu ön incelememizde değerlendireceğiz.

Elbette sahip olduğu fiyatı ve özellikleriyle orta segmente hayat getirecek mi sorusunun karşılığını Huawei P Smart Pro incelemesinde başkaca detaylı olarak önümüzdeki günlerde tekrar sizlere vereceğiz.

Evet, çabucak Huawei P Smart Pro’ya yakından bakalım; bakalım Huawei P Smart Pro özellikleri neler?

Huawei P Smart Pro Tasarımı Nasıl?

Çabucak baştan söyleyelim: Huawei P Smart Pro, büyük telefonlardan biri oluyor. 6.59 in. büyüklüğündeki ekranı etrafında 163 mm’lik uzunlukta olan telefon, 8.8 mm kalınlığında ve 206 gram tartısında bir model. Bu manada birinci intimabımız, telefonun büyük ve ağır olduğu olacak. Tek el tasarrufu için pek müsait olmasa da, büyük ekranlı telefon arayanların ilgisini çekeceği de aşikar.

Art yüzden kenarlara gerçek kavisli hatlarıyla dikkat çeken telefonda art yüzde gradyan geçişli bir renk kullanılmış. Huawei, bu mavi model için Breathing Crystal ismini vermiş. Bizce hoş görünen bir renk olmuş, ama klasik tasarım tercih edenler için telefonun ayrıyeten düz siyah de elbette bulunuyor.

Huawei P Smart Pro Parmak İzi Sensörü

Huawei P Smart Pro’nun etrafına baktığımızda artta 3’lü kamera kurulumunu görüyoruz. Sağ tarafta parmak izi sensörü biçiminde önümüze çıkan güç butonu bulunuyor. Evet, telefonda parmak izi sensörü kenara konumlandırılmış ki, bu bizim sevdiğimiz bir tasarruf formu akıllıcası. Doğal ki nasıl bir performans gösterdiğine daha sonra bakacağız.

Sensörün üzerinde ses butonları mekan alırken, alt kenarda 3.5 mm kulaklık girişi, USB-C portu ve hoparlör mazgalı sıralanıyor.

Çift Sim Kart Destekli Telefon

Telefonun üst kenarında ise SIM kart çekmecesi ve microSD kart slotu ile pop-up kamera sahasını görüyoruz. Kameradan az sonra bahsedeceğiz, ayrıyeten bu modelin çift SIM kart destekli olduğunu da belirtelim.

Huawei P Smart Pro Ekran Özellikleri Neler?

Huawei P Smart Pro’nun ekranına biraz daha yakından bakalım. Telefonda 6.59 inç büyüklüğünde bir ekran taraf alıyor demiştik. 1080×2340 piksel çözünürlüğünde olan bu ekran IPS LCD panelden oluşuyor. 391 ppi piksel yoğunluk seviyesini biraz düşük bulsak da, elbette ekranla ilgili son kararımızı detaylı incelememizden sonra vereceğiz. Fakat birinci intibada hoş göründüğünü söylemek gerek.

Ekranın epey geniş bir görüş açısı sunması da kıymetli elbette. Ekran kenar çerçeveleri epey ince tutulmuş ve ekranda bir çentik içinde kameranın bulunmaması da ekranı genişletmenin önünü açmış. Bu arada ekranın 19.5:9 görüntüleme nispetine sahip olduğunu da belirtelim.

Huawei P Smart Pro Özellikleri Neler?

Huawei P Smart Pro, sahip olduğu özelliklerle orta segmente hitap eden bir model oluyor. İşlemci hanesinde Kirin 710F işlemci bulunduran telefon, 8 çekirdekli yapısıyla kağıt üzerinde baktığımızda çoklu pratik ve oyunlarda düzgün iş çıkartacakmış üzere görünüyor. Gelgelelim elbette Huawei P Smart Pro hakkında detaylı performans testlerini yapacak ve son kararımızı Huawei P Smart Pro incelemesinde sizlere ayrıyeten ileriki günlerde aktaracağız.

Huawei P Smart Pro 6 GB RAM 128 GB Depolama Yerine Sahip

Huawei P Smart Pro’nin grafik hanesinde Mali-G51 taraf alırken, telefonda 6 GB RAM bulunması değerli detay oluyor. Ayrıyeten 128 GB depolama ortamına da sahip bu model. Birinci konseyimi yaptığınızda ise 9.43 GB’ın kullanıldığını görüyorsunuz.

Huawei P Smart Pro, kutusundan 9 işletim sistemiyle çıkıyor ve EMUI 9.1 arayüz yazılımını kullanıyor. Ayrıyeten çabucak merak edenler için söyleyelim: Huawei P Smart Pro Google desteği içeriyor. Süratlice Google hesabınızı kurup tatbik indirmeye başlayabiliyorsunuz.

Son olarak telefonun batarya kapasitesinin 4000 mAh olduğunu ve bununla ortalama bir tasarrufla muhtemelen 1,5 – 2 günlük performans alacağınız malumatını de verelim.

Huawei P Smart Pro Kamera Özellikleri

Huawei P Smart Pro, 3 kameralı bir akıllı telefon oluyor. Geride nokta alan ana kamera 48 MP olarak önümüze çıkıyor. Geniş açılı olan bu kamera f/1.8 diyaframla zenginleştirilmiş.

Telefondaki 2. kamera 8 MP ve f/2.4 diyaframlı olurken, bu kamera ile geniş açılı fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

3’üncü kamera ise 2 MP olarak taraf alıyor ve derinlik algılama için kullanılıyor.

Kamera arayüzünde 1x ve Geniş açı arasında dolaşabiliyor, üst taraftan tekrar AI, yani yapay zekayı aktifleştirebiliyorsunuz. Tekrar portre modundan gece moduna kadar çok sayıda seçenek tekrar arayüzde var, ama bunların nasıl performans gösterdiğine ait bilgiyi lakin P Smart Pro’yı detaylıca incelediğimizde verebileceğiz sizlere.

Ön kameraya gelecek olursak, Huawei P Smart Pro’nun pop-up kameralı akıllı telefonlardan biri olduğunu görüyoruz. Derhal ön yüzde motorize sistemle kurulan kamera da 16 MP olarak hazırlanmış. Bu kamera da HDR çekimler yapabiliyor ve f/2.2 diyafram pahası sunuyor.

Bu arada son olarak P Smart Pro’nun ön kamerası ile Full HD 60 kare, art kamerası ile de Full HJD 30 kare medya kaydı yapabildiğini söyleyelim.

Huawei P Smart Pro Ne Hengam Satışa Sunulacak ve Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Huawei P Smart Pro, şu an satışta bulunuyor. Fiyatı ise şu an farklı elektronik marketlerde değişiyor, lakin Huawei P Smart Pro’yu 2749 TL civarında bir fiyatla bulabiliyorsunuz.

Birinci Karar

Huawei P Smart Pro için ön incelememiz neticesinde şık bir telefon olduğunu, segmentine elverişli özellikler içerdiğini söylemek mümkün. Dizaynıyla ve ekranıyla daha çok büyük bir akıllı telefon arayanlara hitap eden P Smart Pro, 6 GB RAM içermesiyle ve yan tarafa yerleştirilen parmak izi sensörüyle ise dikkat çekiyor.

Elbette birinci karşılaşmamızda gözümüze çarpan birkaç eksikliği de yok değil. Lakin bakalım telefonu detaylıca inceleyince nasıl bir izlenimde bulunacak ve telefonu rakipleri arasında nereye konumlandıracağız. Çünkü 2749 TL fiyatla bulunabilen P Smart Pro, bu fiyat segmentinde tam bir savaş meydanına düşmüş durumda şu an diyebiliriz.

Bu fiyat segmentinde çok sayıda kıymetli model bulunuyor. Elbette telefonun akıbetini yapacağımız testlerimiz sonrası sağladığı performans belirleyecek kuşkusuz. Bunlarla ilgili tüm malumatları sizlere hazırlayacağımız detaylı Huawei P Smart Pro incelemesinde aktaracağız.

Yorum Ekle