Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei MatePad Pro 5G Tanıtıldı! İşte MatePad Pro 5G Özellikleri ve Fiyatı

Huawei MatePad Pro 5G Tanıtıldı! İşte MatePad Pro 5G Özellikleri ve Fiyatı

Yaratıcılığı artıran, parti imkanları geliştirilmiş ve kullanıcıya temas ve aktarım kolaylığı sağlayan üstün teknoloji eseri Huawei MatePad Pro 5G tanıtıldı. Duru ve minimalist dizaynın gelişmiş teknoloji özellikleriyle birleştiği yeni tabletler birçok prensip ve yeniliğe de imza atıyor.

Huawei MatePad Pro 5G Özellikleri Neler?

Teknoloji ile şıklığı buluşturan benzersiz bir dizayna sahip Huawei MatePad Pro 5G, 10,8 inç 16:10 ekranı çevreleyen ultra dar 4.9mm çerçevelerle yerkürenin en tablet ekran-gövde orantısına, yüzde 90, sahip. Huawei MatePad Pro’da bulunan mikro-kavisli tasarım, rahat bir tutuş sağlarken, magnezyum alaşımlı çerçevesi tableti hafif fakat dayanıklı tutuyor. Cihazda saf ve minimalist bir görünüm için antenlerin orta çerçeveye ve art panele yerleştirildiği yekpare bir tasarım kullanıldı.

Huawei MatePad Pro, üstün performans ve pil ömrü sunan 7nm Kirin 990 amiral gemisi yonga seti ile destekleniyor. Huawei MatePad Pro 5G ise inanılmaz 5G irtibatı sağlayan önder 7nm + EUV süreciyle Kirin 990 5G amiral gemisi SoC tarafından destekleniyor.

EMUI10 kullanan Huawei MatePad Pro, çoklu pencere, çoklu ekran ve Huawei APP Çarpanını destekliyor. Huawei M-Pencil ve Akıllı Manyetik Klavyeyi de destekleyen tabletler, böylelikle PC Modu ve maksimum üretkenlik için yeni WPS özellikleri ile sinerjiyi de arttırıyor. Daha yeterli bir cümbüş deneyimi için, etkileyici ses ve imaj yetenekleri bir seri yeni donanımla zenginleştirildi. Başkaca, Huawei MatePad Pro yerkürenin kablosuz şarjı ve aksi kablosuz şarjı destekleyen birinci tableti olma özelliğine de sahip.

Akıllı tasarımı yine düşünün

Huawei MatePad Pro, cihazların kullanıcılarla ve birbirleriyle etkileşme biçimini temelden değiştiren bir seri devrim niteliğindeki yenilikler sunuyor. Huawei Share, gelişmiş çapraz platform işlevselliğine sahip Huawei cihazları arasındaki köstekleri ortadan kaldıran çok ekranlı iş birliğini aktifleştiriyor.

Dağıtılmış teknolojiye dayalı olarak geliştirilen çok ekranlı iş birliği, akıllı telefonlar ve tabletler arasında “sürükle ve bırak” evrak aktarımlarına imkan tanıyor. Çevresel paylaşım, kullanıcıların tabletin klavyesini ve ekranını kullanarak akıllı telefona yazmasına, akıllı telefona kaydedilmiş müziği tabletin hoparlörleriyle çalmasına ve daha pek çok şeye imkan tanıyor.

Bu tahlil, kullanıcının meselesiz bir çoklu cihaz deneyimini kolaylaştırarak direkt tabletten davet almasını yahut kısa bildirilere karşılık vermesini de mümkün kılıyor.

Yaratıcılığı tekrar düşünün

Huawei MatePad Pro, doğal ve sezgisel bir deneyimi sunmak için Huawei M-Pencil’ı destekleyerek cam yüzeylere yazmayı bir keyif haline getiriyor. Kullanıcılar, 4.096 basınç hassasiyeti, eğim desteği ve benzersiz bir kompozit gereçten yapılmış uç ile, Huawei M-Pencil’dan inanılmaz doğruluk, cevap suratı ve hassasiyet sağlayabiliyor. Huawei M-Pencil’ı Huawei MatePad Pro’nun üzerine yerleştirmek, bluetooth eşleştirmesini ve manyetik şarjı da otomatik olarak başlatıyor.

Partiyi yine düşünün

Huawei MatePad Pro, 280ppi piksel yoğunluğunda 2K QHD (2560 × 1600) çözünürlüğe sahip IPS ile birlikte geliyor. DCI-P3 sinematik renk gamını 540 nit parlaklık ve 1500: 1 kontrast nispetinde tam olarak gösterebilen QHD ekran, üstün bir cümbüş deneyimi sunuyor. Huawei ClariVu ekran geliştirme teknolojisi, renk üretimini ve imaj netliğini değerli ölçüde artırarak donanımı güçlendiriyor ve her karenin renkli ayrıntılarla keskin ve güçlü olmasını sağlıyor.

Huawei PC ve Tablet Eser Kısmı Lideri Wang Yinfeng, konuşmasında eser hakkında şu laflara konum verdi: “Huawei MatePad Pro, estetik bir başyapıttan yahut mobil filmden daha ziyadesi… Huawei MatePad Pro, yaratıcılığı ve mobil verimliliği nasıl düşündüğümüzü temsil ediyor. Tüketicilerin sınırsız yaratıcılıklarını söz etmelerini sağlayan imkanlar sunuyor ve fikirleri gerçeğe dönüştürmek için daha akıllı bir yol arayan herkes için kusursuz bir cihaz olma özelliği taşıyor.”

Tabletlerin tabiattan ilham alan dört rengi mevcut: Orman Yeşili, Turuncu, İnci Beyazı ve Gece Mavisi. Huawei MatePad Pro vegan deri yahut fiberglas kaplamaya sahip. Gerçek deriyi andıran bir dokuya sahip olan Orman Yeşili ve Turuncu’daki vegan deri kaplama, eşsiz ve karşı konulmaz bir cazibe sunarken, İnci Beyazı ve Gece Grisi ise fiberglas kaplama ile en kalitede zarif bir tasarım sunuyor.

Huawei MatePad Pro 5G Fiyatı Ne Kadar ve Ne Hengam Satışa Çıkacak?

Huawei MatePad Pro, Wi-Fi ve LTE versiyonları olarak farklı model halinde Nisan ayından itibaren satışa sunulacak. Huawei MatePad Pro Wi-Fi fiyatı 549 Euro olarak açıklanırken, Huawei MatePad Pro LTE fiyatı ise 599 Euro. 

Huawei MatePad Pro 5G fiyatı ise 799 Euro olarak belirlenmiş.

Huawei MatePad Pro modellerinin Türkiye fiyatları ise şimdi malûm değil.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle