Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HUAWEI Mate Xs Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

HUAWEI Mate Xs Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

HUAWEI Tüketici Elektroniği Öbeği, gerçekleştirdiği konferansta devrim niteliğindeki HUAWEI Mate X katlanabilir akıllı telefonun bir sonraki evrimi olan HUAWEI Mate Xs‘i tanıttı. HUAWEI’nin en yeni teknolojileriyle dolu HUAWEI Mate Xs, akıllı telefon ve tablet modlarında güçlü performans ve kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunan Kirin 990 5G SoC ve geliştirilmiş “Falcon Wing” tasarımı ile HUAWEI’nin en ileri teknoloji eseri olarak öne çıkıyor.

HUAWEI Tüketici Elektroniği Öbeği CEO’su Richard Yu, yaptığı sunumda “HUAWEI Mate X, katlanabilir kategoriye attığımız birinci adımımızdı ve sanayi için bir standart oluşturdu. HUAWEI Mate Xs ise, daha güçlü ilişki ve entegre kullanıcı deneyimleriyle çıtayı daha da yükseltiyor. Huawei Mate Xs, sınıfının en süratli 5G akıllı telefonu. Gibisi görülmemiş bir cihazla tekrar buluşmaya hazırlanın,” dedi.

Mate Xs ile sınırsız olasılıklar

HUAWEI Mate Xs, yeni mekanik menteşe tasarımı ile aktifleştirilen 8 inç dışa katlanan ekranla gerçek bir FullView deneyimi sunuyor. Birinci olarak HUAWEI Mate X’te konum alan Falcon Wing tasarımı, iki modda kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sunarken ekranı güçlendirmek için eksiksiz bir armoni içinde çalışan 100’den ziyade birbirine kenetlenen kesim içeriyor.

Zirkonyum bazlı likit metalden üretilen yeni menteşe sistemi, çok daha dayanıklı ve 180 kademelik katlanmayı da kolaylaştırıyor.

HUAWEI Mate Xs, yenilikçi çift katmanlı polimer yapıya sahip esnek bir ekranla donatıldı. Katlanabilir ekran, optik olarak şeffaf bir yapışkan ile iki katmanlı, havacılık sınıfı poliimid yapıştırılarak oluşturulmasını sağlayan öncü bir teknik kullanılarak üretildi. Bu benzersiz gereç, ekranın keskin imaj, renk doygunluğu ve parlaklık üretmesini sağlarken, yüksek raddede dayanıklılık sağlıyor.

Katlanmış olan HUAWEI Mate Xs, 6,6 inç ana ekrana ve 6,38 inç ikincil ekrana sahip güçlü bir çift ekranlı akıllı telefon moduna geçiyor. Açıldığında, rakipsiz iş üretkenliği ve oyun performansı için rakipsiz bir görüntüleme deneyimi sunan 8 inçlik bir tablet haline geliyor.

HUAWEI Mate Xs, katlanabilir form faktörü için tasarlanmış Uçan Balık Kanatlı Soğutma Sistemi içeriyor. Bu benzersiz soğutma sistemi, cihazla birlikte katlanmasına ve düzgün, tesirli soğutma için tüm yüzey yerini kaplamasına müsaade veren mikroskobik yarıklara sahip esnek grafenden üretildi.

Mahsusen HUAWEI Mate Xs’in ince form faktörü için tasarlanan 5G anten sistemi, HUAWEI’nin telekomünikasyon teknolojisindeki bilirkişiliğini gösteriyor. Uzun bir Ar-Ge sürecinin sonucu olarak tasarımı yapılan anten, HUAWEI Mate Xs’de yüksek süratli, istikrarlı ilişki sağlıyor.

Öncü performans ve 5G irtibatı

Kirin 990 5G ile güçlendirilen HUAWEI Mate Xs, HUAWEI’nin en gelişmiş yonga setinin tüm gücünden yararlanıyor. SoC, 2,86GHz çekirdek saatinde çalışan iki harika boyutlu hususî Cortex-A76 çekirdeği, iki büyük şahsi Cortex-A76 çekirdeği ve dört küçük Cortex-A55 çekirdeği içeren sekiz çekirdekli bir CPU içeriyor.

Grafik sürece, HUAWEI mobil cihazlarındaki en güçlü GPU olan 16 çekirdekli Mali-G76 GPU tarafından gerçekleştirilirken, yapay zeka iş talepleri HUAWEI’nin Da Vinci mimarisi üzerine inşa edilen NPU tarafından destekleniyor.

Kirin 990 5G SoC, daha yeterli verimlilik ve daha az ısınma ile birebir anda güçlü performans ve 5G teması sunmasını sağlayan entegre bir 5G modem içeriyor. Böylelikle 2G, 3G, 4G ve 5G NSA ve SA’yı destekleyen SoC, tam 5G spektrumunu ve 5G + 4G Çift SIM Kart Bekleme modunu destekleyerek yerkürenin her bölgesindeki her şebekede çalışma garantisi veriyor.

HUAWEI’nin sınıfının en uygunu kamera sistemlerini seçme mirasına devam eden HUAWEI Mate Xs, gerçek bir amiral gemisi kamera sistemi ile donatıldı. Kenar çubuğu boyunca dikey bir seriye yerleştirilen SuperSensing Leica Quad Kamera sistemi, 40MP ana kamera (geniş açılı, f / 1.8), 16MP ultra geniş açılı kamera (f / 2.2), 8MP telefoto kamera (f / 2.4 , OIS) ve 3D Derinlik Algılama Kamerası içeriyor. Kamera sistemi, muhteşem sabit çekimler ve 30X’e kadar hibrit zoom için OIS ve AI Manzara Sabitleme kombinasyonunu destekliyor. Yeni kamera seti, düşük ışıklı ortamlarda inanılmaz fotoğraflar çekmek için 204800’e kadar ISO desteği sunuyor.

HUAWEI Mate Xs, selfie kategorisinde devrim yaratarak, kullanıcıların klasik olarak sırf cihazın gerisinden çekilen manzaralarda yarar sağlayacak olan dörtlü kamera sisteminden, tam olarak faydalanmasını sağlıyor. Bununla birlikte, HUAWEI Mate Xs bilakis çevirerek, tüketiciler ikincil ekranı selfie çekimleri için kullanabilecekler.

Multi-tasking tekrar icat edildi

HUAWEI Mate Xs, kenar çubuğundaki bir düğmeyle isteğe bağlı olarak açılabilen fizikî bir kilit ile sabitlenen kat yanı sayesinde çok daha büyük bir dijital tuval haline dönüşüyor. Bu, kullanıcıların deneyimi kendi gereksinimlerine nazaran kişiselleştirmeleri için daha ziyade alan sunuyor.

Katlanabilir telefon, iki pratiğin yan yana görüntülenmesini ve birbiriyle etkileşim kurmasını sağlayan Çoklu Pencere özelliğini destekliyor. Metin, fotoğraf ve dokümanlar, içeriği bir pratikten gayrısına sürükleyip bırakmak kadar kolay bir halde aktarılıyor.

Ekranın altında bulunan bir dock, kullanıcılara süratli başlatma için tatbikler atamalarını sağlayan bir alan yaratıyor. İki tatbik tıpkı anda açık olduğunda, kullanıcılar Yüzen Pencere özelliğini kullanarak üçüncü bir uygulamayı başlatabiliyor; bu pratik, mevcut pratiklerden çıkmadan kısa bildirilere cevap vermek üzere küçük hizmetlerin üstesinden gelmek için kullanılabiliyor.

HUAWEI Mate Xs, Android Açık Kaynak Girişimi tabanlı bir işletim sistemi olan EMUI 10.0.1 ile çalışıyor. Gelişmiş performansı sırf gelişmiş güvenlikle birleştirmekle kalmıyor, tıpkı vakitte HUAWEI’nin temelindeki dağıtık teknolojisiyle geliştirilen Çok Ekranlı İş birliği özelliğini de destekliyor. Bu özellik Windows ve Android cihazlar arasındaki sonları ortadan kaldırıyor. Bu devrim niteliğindeki çoklu cihaz özelliğiyle, kullanıcılar, HUAWEI Mate Xs ve HUAWEI MateBook arasında kolaylıkla evrak aktarımı yapabiliyor ve iki sistemi bir ekrandan denetim edebiliyor.

HUAWEI Mate Xs Teknik Özellikleri Neler?

Ekran (Açık) 8 inç (2480×2200)
Ekran (Ön Panel) 6.6 inç (2480×1148)
Ekran (Arka Panel) 6.38 inç (2480×892)
İşlemci Kirin 990 5G
RAM 8 GB RAM
Depolama 512 GB
Art Kamera 1 SuperSensing Cine Kamera 40 MP (Cine Kamera, f/1.8 diyafram)
Art Kamera 2 16 MP (Ultra Geniş Açılı Kamera, f/2.2 diyafram)
Art Kamera 3 8 MP (Telefoto kamera, f/2.4 diyafram, OIS)
Art Kamera 4 3D Depth Sensing kamera
Ön Kamera 1 32 MP, f/2.0 diyafram
Ön Kamera 2 3D Depth Sensing kamera
Batarya 4500 mAh (65W – Huawei SuperCharge, Kablosuz Supercharge 27W)
İşletim Sistemi EMUI 10 (Android 10)
Ilişkiler 5G, WLAN (802.11a), Bluetooth (5.1), USB (Type-C), Kulaklık (Type-C), NFC, GPS
Boyutlar 78.5mm x 161.3mm x 11mm
Tartı 300 gram

HUAWEI Mate Xs Fiyatı Ne Kadar?

Huawei CEO’su Richard Yu, HUAWEI Mate Xs fiyatını 2499 Euro olarak açıkladı. HUAWEI Mate Xs, 8 GB RAM ve 512 GB modeliyle 2499 Euro fiyatla önümüzdeki aydan itibaren satışa çıkacak.

Yorum Ekle