Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei Mate X’in Kaç Sattığı Açıklandı

Huawei Mate X’in Kaç Sattığı Açıklandı

Kısa bir müddet evvel Samsung’un CEO’ Galaxy Fold’un 400 ila 500 bin arasında sattığını açıklamıştı. Huawei’den de buna karşılık gelmekte gecikmedi. Huawei tarafından verilen habere nazaran ise Mate X her ay 100 bin adet sipariş alıyor.

Huawei Mate X, 15 Kasım itibariyle satışa sunuldu. Buna nazaran Huawei’nin verdiği rakama nazaran, Mate X şu ana kadar geçen 2 aylık vadede 200 bin adet sattı ve bu rakam da açıkçası etkileyici. Çünkü burada dikkat edilmesi gereken nokta, Galaxy Fold, ABD, İngiltere ve Avrupa’nın birtakım yerlerinde satışta bulunmasıyla, büyük pazarların birçoklarında mevcut olduğu. Öte yandan Galaxy Fold, Mate X’ten bir hafta daha evvel satışa çıkmıştı. Buna karşılık Huawei’nin katlanabililir akıllı telefonu Mate X, sırf Çin’de satışta bulunuyor.

Her iki katlanabilir telefon da 2019’un çeyreğinde tanıtılmıştı, lakin dertleri ve test süreçleri sebebiyle satışa çıkması bir oldukça uzun sürdü. Huawei’nin Android lisansı da şu an için iptal edilince ise Huawei, Mate X’i sırf Çin’de satışa sunmaya karar verdi.

Samsung ve Huawei gayrı yandan artık yeni nesil katlanabilir cihazlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Her iki şirketin de MWC 2020‘de yeni tanıtımlarını yapması bekleniyor.

Yorum Ekle