Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei Mate X, 15 Kasım’da (Çin’de) Satışa Sunuluyor

Huawei Mate X, 15 Kasım’da (Çin’de) Satışa Sunuluyor

Huawei, katlanabilen telefonu Mate X‘i birinci olarak bu yılki Mobil Yerküre Kongresi’nde göstermişti. Artık, için beklenen devir geldi, en azından Çin’de yaşıyorsanız.

Engadget’ın haberine nazaran Huawei Mate X, 15 Kasım’dan itibaren Çin’de satışa sunulacak. Telefonun fiyatı, yaklaşık olarak 2.400 olacak. Ağustos’taki raporlar, telefonun çok geciktiği için yeni bir yonga setiyle gelebileceğini söylemişti. Bu dedikodulara nazaran cihaz, Kirin 990 ile gelecekti. Gelgelelim son rapor, yeni modelin HiSilicon Kirin 980 ile geldiğini, yani birinci duyurulan cihazdaki işlemciyle geldiğini söylüyor. Kirin 990 işlemcili modelin ise mart ayında gelmesi bekleniyor.

Piyasaya sürülen Mate X’te hangi çeşit kameraların kullanıldığı ayan değil. Telefonun Mate 20 serisindekine misal kameralarla gelmesi bekleniyordu fakat kameranın P30 serisindeki geliştirmeleri alacağı söylenmişti. Bu geliştirmelerin satışa sunulan modele mi, yoksa martta gelecek modele mi geleceği bilinmiyor.

Mate 30’un piyasadaki en kıymetli gayrı katlanan olan Samsung Galaxy Fold’dan en değerli farkı, Samsung’un telefonunun katlanan ekranı iç taraftayken, Mate X’in ekranının dışa hakikat sarılması. Samsung’un telefonunu katladığınızda dış tarafta küçük bir ekran kalırken Mate X’te tam boyutlu ekranı kullanabiliyorsunuz.

Yorum Ekle