Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei İçin Sevindirici Haber, Farklı Bir Bölgeden Geldi!

Huawei İçin Sevindirici Haber, Farklı Bir Bölgeden Geldi!

Hindistan’ın 5G altyapısının kurulması için yaklaşan denemelere iştirake onayı alan Huawei, geçirdiği şiddetli periyotta, en azından küçük bir rahatlama yaşayabilir. 2019 yılının Huawei için güçlü bir periyot söylemek yanlış olmaz. Yıl içerisinde ABD’nin yasaklı listesine alınan firmanın ABDli firmalar ile ticari ilgilerde bulunması yasaklanmıştı. ABD yetkilileri, rastgele bir somut kanıt sunamamalarına karşın Huawei eserlerinin vesair devletlerde casusluk için kullanılabileceğini ve bu olguların Çin hükümeti ile paylaşılabileceğini tez etmişti. Her ne kadar akıllı üreticisi bu savları ve ilişkileri sıklıkla reddetse de, ABD hükümeti politik dostlarını da Huawei’ye karşı adım atmaya davet etmişti.

Gayri pek çok sorun yaşanmış olsa da, Huawei için en büyük kaybın gelecekteki telefonlarını Google’ın hizmetleri ile sunamaması olduğu rahatlıkla söylenebilir. Yeniden de bütün bu sıkıntılar, geçtiğimiz yıl Huawei’nin %18’lik gelir artışı yaşaması ve 240 milyonun üzerinde akıllı satmasını engellemedi.

Hindistan, varsayımı 500 milyon kullanıcı ile Yerküre’nin 2. en büyük internet pazarı ve şayet Huawei Hindistan’ın 5G altyapısını kurmaya yardımcı olmak için seçilirse, bunun firma ismine büyük bir galibiyet olacağı kesin.

Huawei, Yerküre’nin en büyük telekom ağ donanımı üreticisi ve 5G akıllı atılımının öncülerinden biri. Firmanın iştiraki, Hindistan’ın telekom sahasının 5G maksatlarına ulaşmasını büyük orantıda hızlandıracaktır.

Yorum Ekle