Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei, Google Play Store Alternatifini Anlattı

Huawei, Google Play Store Alternatifini Anlattı

Huawei, kendi geliştirdiği pratik mağazasını yavaşça ortaya çıkarıyor. Çinli teknoloji devi, yeni Huaewi Mobile Services (HMS) sistemi hakkındaki haberleri Londra’daki bir aktiflikte aktardı ve platforma kaydolan geliştirici sayısındaki artıştan bahsetti.

ABD hükümetinin kararı sonucunda hizmetlerini kullanmaktan men Huawei, kendi platformu HMS Core için 55.000 tatbik için kayıt yapıldığını söylüyor. Platform, geliştiricilere konum izleme, sıhhat, makine tahsili üzere 24 geliştirici kiti sunuyor.

Huawei, kendi mağazası AppGallery’nin şu an 400 milyon aylık etkin kullanıcıyı üzerine çektiğini söylerken, vesair mobil hizmetlerle temaslarını artırmak istediğini vurguluyor. Bağlı tatbikler arasında şu an Huawei Browser ile Assistant sayılıyor.

Firma, tüketici cihazlarına yönelik iş planlarını da açıkladı. Bu kapsamda “akıcı bir yapay zeka deneyimi” sunmayı uman firma, akıllı telefonu merkeze koyarak Huaewi’nin tablet, giyilebilir teknolojiler, PC’ler üzere akıllı cihazlarını birbirine bağlamak istiyor.

Son olarak Huawei, İngiltere ve İrlanda’da geliştirici koluna 20 milyon Sterlin yatırım yapacağını da söyledi. Bu kapsamda geliştiriciler, Huawei Gallery’ye yükledikleri pratikler için ocak sonu itibariyle 20.000 Sterlin’e kadar armağan kazanabilecekler.

Yorum Ekle