Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei, Çalışanlarını Mesut Etti!

Huawei, Çalışanlarını Mesut Etti!

Huawei, ABD’nin kara listesine girmesinin ardından, birtakım çalışanlarına primler ve çift maaş vermeye başladı. South China Morning Post’un söylediğine nazaran ek gayret ve sadakatlerinden ötürü çalışanların bir kısmına (firmanın Ar-Ge ekibi olduğu düşünülüyor) 2 milyar Yuan (yaklaşık 285 milyon dolar) dağıtılacak. Çalışanlar, bu ek ödemenin yanı sıra, bu ay çift maaş alacaklar. Huawei, mahsusen işler güzel gittiği devirlerde çalışanlarını ödüllendirmesiyle bilinen bir .

Çinli firma, birkaç yıldır ABD’nin cihaz ve telekom donanımı piyasalarında dondurulmuştu ve bu yılın başlarında da efektif olarak ulusal güvenlik gerekçesiyle kara listeye alındı. Bu karar ile bir arada Huawei’nin kesimlere erişimi sınırlandı ve telefonlarının Google’dan Android işletim sistemi güncellemelerini ve tanınan pratiklere erişimi alamayacağı manasına geldi.

Huawei’nin uzun bir vadedir bu çeşit bir vakaya karşı bir hareket planının bulunduğu söylenmekteydi ve firma, geçtiğimiz yıllar içerisinde gelişim aşamalarının mümkün olduğunca büyük bir kısmını firma içerisine çekme üzerine çalıştı.

Her ne kadar Huawei kendi işletim sistemini kuruyor ve kendi modüllerini üretiyor olsa da (firma şimdiden kendi Kirin işlemcilerini üretiyor) Google Haritalar ve Google Play Store üzere kilit hizmetlerin eksikliği, Garp piyasalarında cazipliğini azaltan kıymetli bir darbe olarak görülüyor. Başkaca modemler üzere kesimlerin üretimi de güçlü ve pahalı bir çalışma.

Huawei, ABD’nin savlarını sıklıkla reddetti ve şimdi bu mevzuda rastgele bir kanıt da sunulmuş değil. Başkaca firma, tüm zorluklara karşın Ağustos ayında gelirinde artış bildirdi…

Yorum Ekle