Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HUAWEI, AI Ömrü Destekleyen Yeni 5G Cihazlarını Tanıttı

HUAWEI, AI Ömrü Destekleyen Yeni 5G Cihazlarını Tanıttı

Huawei, yeni HUAWEI MateBook dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. 10.Nesil Intel Core işlemciler ve Windows işletim sistemi ile güçlendirilen en yeni FullView dizüstü bilgisayarlar, ofis deneyimini Huawei Share ve Multi-screen Collaboration (Çoklu Ekran Uyumu) üzere devrim niteliğindeki özellikleriyle donatıp, cep telefonu ve dizüstü bilgisayar arasındaki hadleri ortadan kaldırıyor.

Huawei Tüketici Elektroniği Öbeği CEO’su Richard Yu, “Huawei, Tüm Senaryo AI Hayat Stratejisine bağlı kalacak. Uzun vadeli yarışma avantajlarımızı oluşturmak için çip setleri, 5G muhabere, AI, işletim sistemleri, kameralar ve görsel-işitsel tahliller dahil olmak üzere son teknolojilerimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Başkaca, tüm senaryo ekosisteminin büyümesini hızlandırmak için global olarak geliştiricilerle birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Onlarla birlikte, tüm senaryo deneyimini artıracağız ve yeni tepelere taşıyacağız,” dedi.

Tüm cihazlar birlikte çalışacak

Huawei’de tüketici deneyimi her vakit evvel geldiği için şirket, geçtiğimiz on yılı “1+8+N” ekosistemini geliştirmeye adadı. Ekosistemin temelinde, bütünsel bir kullanıcı deneyimi sunmak için tüm cihazları birbirine bağlayan köprüler olan Huawei Share ve Huawei HiLink var. Donanım cephesinde yenilik yapmanın yanı sıra, Huawei, AppGallery aracılığıyla tüketiciler tarafından erişilebilen Huawei Mobil Hizmetler (HMS) ekosistemini oluşturmaya devam ediyor.

Tüm senaryo donanım ve yazılım hizmet platformunun koordinasyonlu bir formda çalışmasıyla Huawei, haberin bağlı aygıtlar arasında tüm senaryolarda kesintisiz bir halde paylaşıldığı kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

2019, Huawei için alışılmadık bir yıldı. Bununla birlikte, Huawei, yıllık gelirini yüzde 30 artarak 67 milyar dolara yükseltmesiyle 2019’daki güçlü performansının sürdürdüğü üzere tüketiciler arasında sağlıklı bir marka olmaya da devam etti. Bu periyotta Huawei’nin akıllı telefon sevkiyatları 240 milyon ünitenin üzerine çıktı ve Huawei, yerkürenin 2. büyük telefon üreticisi konumunu korudu. Tüm senaryo ekosistemindeki gayri eser kategorileri süratli bir büyüme kaydetti: PC yüzde 200, giyilebilir cihazlar yüzde 173 ve kablosuz ses eserleri yüzde 210 artış kaydetti.

Yeni nesil katlanabilir HUAWEI

Katlanabilir form faktörünün bir sonraki evrimini temsil eden HUAWEI Mate Xs, yeni materyallerle üretilen esnek ekran ve Falcon Wing tasarımı ile yeni bir menteşe kullanarak gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Huawei’nin kendi geliştirdiği amiral gemisi 5G SoC Kirin 990 5G ile donatılmış HUAWEI Mate Xs, gelişmiş mobil AI ve 5G muhabere yeteneklerine sahip eksiksiz bir teknoloji eseri.

Leica SuperSensing Dörtlü Kamera, HUAWEI ile birlikte geri dönüyor. 40MP SuperSensing kamera, 16MP ultra geniş açılı kamera, 8MP telefoto kamera ve 3D Derinlik Algılama kamerasından oluşan güçlü Leica kamera sistemi, hem ön hem de art kameraların rolünü oynayan katlanabilir form faktörü ile her koşulda farklı fotoğraf tasarruf durumlarını destekliyor.

EMUI10.0.1 üzerinde çalışan HUAWEI Mate Xs, daha akıllı ve daha dinamik bir deneyim sağlayan Çoklu Pencere pratiklerini destekliyor. Katlanabilir form faktörünün tam potansiyelinden yararlanan pratikler yelpazesini genişleten Huawei, ekosistemi büyütmek için global geliştiricilerle işbirliği içinde çalışıyor.

Wi-Fi 6’nın ötesi: HUAWEI Wi-Fi AX Serisi

Huawei’nin Tüm Senaryo AI Life Stratejisinin bir kesimi olarak, Wi-Fi router’lar, CPE ve muhabere modülleri üzere temas tahlilleri, inançlı bir ortam ile tüketicilere sezgisel, akıllı ve yüksek süratli temas deneyimi sağlamak için 1+8+N ekosistemini birbirine bağlayan kritik bir rol oynuyor.

5G teknolojisinde başkan olan Huawei, Wi-Fi 6 standardının oluşmasına ana ekte bulunan şirketlerden biri. Şu anda IEEE 802.11ax standart çalışma öbeği, Huawei’den beş teknik bilirkişisi içeriyor ve bunlardan biri öbeğin başkanlığını yapıyor. Wi-Fi 6 (802.11ax) girişimine 260 iştirakin yüzde 15’ini oluşturan Huawei, işbirlikçi sanayi gayretinin en kıymetli 2. katılımcısıdır.

Tescilli çip seti ve yazılım optimizasyonları arasındaki sinerjiden yararlanan Huawei, Wi-Fi 6 standardına dayalı Wi-Fi 6+’ı geliştirdi. Wi-Fi 6+ uçtan uca 160MHz kanal bant genişliğini ve Huawei’nin kişisel dinamik dar bant teknolojisini destekler. Bu iki atılım, büyük ölçüde geliştirilmiş Wi-Fi suratlarına ulaşmayı ve geniş sinyal kapsamı sağlar.

Gerçekleştirilen lansman sırasında Huawei, sırasıyla router’lar ve akıllı telefonlar için tasarlanmış en yeni Wi-Fi 6+ yonga setleri olan Gigahome 650 ve Kirin W650’yi tanıttı. Yeni HUAWEI Wi-Fi AX3 Serisi, 3000Mbps’ye kadar süratlerde çift bantlı çift eşzamanlı (DBDC) çalışmasını desteklemesini sağlayan Gigahome 650 çip seti ile donatıldı. Wi-Fi 6+’yı da destekleyen bir Huawei cihazı ile birlikte kullanıldığında, HUAWEI Wi-Fi AX3 routerları Wi-Fi 6 routerlarından daha düzgün sinyal kapsama yeri ve suratları sunuyor.

Huawei, evvelki modele nazaran yüzde 30 daha kompakt olan yeni bir Wi-Fi 6 + CPE olan HUAWEI 5G CPE Pro 2’yi de tanıttı. Gayrı kıymetli yükseltmeler arasında 11 farklı 5G’ye kadar bant desteği ve Huawei’nin yükleme suratını ve gecikmesini büyük ölçüde artıran hususî Harika Uplink teknolojisi mekan alıyor.

Yaratıcılık üssü HUAWEI MatePad Pro 5G

Akıllı ekosisteme değerli bir giriş yapan HUAWEI MatePad Pro 5G, Huawei mobil cihazları, giyilebilir cihazlar ve gayrı cihazlarla sinerji oluşturmak için tasarlandı. Tüketicilere kesintisiz birçok cihaz deneyimi sunan Multi-screen Collaboration özelliği, MatePad Pro 5G’de değerli bir rol oynuyor.

HUAWEI MatePad Pro 5G, film sınıfı DCI-P3 renk gamını destekleyen 10,8 inç HD ekrana sahip. Ultra ince çerçevesiyle, yüzde 90 ekran / gövde nispeti ile yerkürenin en yüksek tablet ekran / gövde orantısına sahip. Hafif tabletin gövdesine yerleştirilmiş olan Kirin 990 5G SoC, yüksek performans ve verimliliği sunarken inanılmaz 5G kontağını destekliyor.

EMUI10 ile çalışan HUAWEI MatePad Pro, Huawei Multi-screen Collaboration özelliği ile öteki Huawei akıllı telefonlara bağlanabiliyor. Bir temas kurulduktan sonra kullanıcılar, tablet ekranındaki her iki cihazı da denetim edebiliyor.

Multi-screen Collaboration özelliği ayrıyeten akıllı telefonlar ve tabletler arasında sürükle ve bırak belge aktarımına da imkan tanıyor. Çevresel paylaşım, kullanıcıların tabletin klavyesini ve ekranını kullanarak akıllı telefona yazmasına, akıllı telefona kaydedilmiş müziği tabletin hoparlörleriyle çalmasına ve daha pek çok işleve imkan tanıyor. HUAWEI MatePad Pro 5G, birebir anda üç uygulamayı birden görüntülemek için Çoklu Pencere özelliğini destekliyor. Pratik Çarpanı, bir tatbik örneğini iki pencereye bölüyor ve yatay yönlendirmeden en uygun halde yararlanan devrim niteliğinde bir çift görünüm deneyimi sunuyor.

HUAWEI MatePad Pro 5G, doğal ve sezgisel bir yazma deneyimi sunmak için 4.096 farklı seviyede basınca hassas HUAWEI M-Pencil ile eşleştirilebiliyor. HUAWEI Not Defteri, yeni Ekran Kapatma özelliği ile Huawei ekran kalemini doğal olarak destekliyor.

Huawei aktiflik sırasında başkaca yeni MateBook modellerini de duyurdu. Geliştirilmiş HUAWEI MateBook X Pro, 10. nesil Intel Core işlemciler tarafından destekleniyor. Yeni bir yeşil renk seçeneğiyle sunulan en yeni premium dizüstü bilgisayar, FullView Ekran tasarımınını kullanarak yüzde 91’lik ekran/gövde nispeti elde ediyor. Yeni HUAWEI MateBook D Serisi, HUAWEI MateBook ailesine genç tüketicileri hedefleyen bir dizüstü bilgisayar olarak katılıyor ve yeni dizaynıyla yenilikçi bir akıllı deneyim sunuyor.

Yeni bir pratik deneyimi: HUAWEI AppGallery

Huawei cihazlarının gelişmesini destekleyecek tam teşekküllü bir ekosistem oluşturmak için Huawei, HMS aracılığıyla çip, cihaz ve bulut yeteneklerini global geliştiricilere açıyor. Tüm senaryo özelliklerini, global dağıtım ve hayat döngüsü idaresi yeteneklerini içeren bu ekosistem, Huawei’nin Tüm Senaryo AI Ömür stratejisinin kıymetli bir bileşeni oluyor.

Şu anda dördüncü versiyonuna yükseltilen HMS Core, Huawei’nin ortaklarının ve pratik geliştiricilerinin, Huawei cihazlarının sunduğu tüm donanım ve yazılım özelliklerinden yararlanmalarını sağlayan benzersiz yeni deneyimler yaratması için üretilmiş bir araç koleksiyonu. Geliştiriciler, HMS’i pratiklerine HMS Core 4.0 ile entegre ederek, Huawei’nin HiAI, dağıtık teknoloji ve kamera özelliklerini pratiklerine süratle entegre edebilir ve son kullanıcılara kaliteli deneyimler sunabilirler.

HUAWEI AppGallery ayrıyeten 5G çağındaki cihazlar için yapılmış yenilikçi bir tatbik kategorisi olan Quick Apps’i de sunuyor. Sanayi standartlarına nazaran geliştirilen Quick Apps heyetim gerektirmeden minimum sistem belleği kullanıyor. Kullanıcılar, güya klasik uygulamalarmış üzere dertsiz etkileşimin ve hoş arayüzlerin keyfini çıkarmak için bu tatbikleri kullanabiliyorlar. Bu kategori süratle büyüyor; şu anda, HUAWEI AppGallery’de 1.700’den ziyade Süratli Pratik bulunuyor.

Pratik oluşturmaya ek olarak, Huawei, kullanıcı deneyimini mütemadi zenginleştirmek için yerküre çapında tanınan kaliteli pratikleri faal olarak güzelleştiriyor. Kullanıcıları istenilmeyen gayeli pratiklerden korumak isteyen Huawei, geliştirici gerçek ismi doğrulaması, dört adımlı inceleme süreci, indirme ve yükleme himayesi ve inançlı tatbik çalışması için bir tedbire mekanizması da dahil olmak üzere tam devirli bir güvenlik ve müdafaa sistemini devreye soktu.

Dokuz yıllık pratik geliştirme birikimi ile HUAWEI AppGallery, yerkürenin en yeterli üç tatbik mağazalarından biri. HUAWEI AppGallery’nin geleceği için planlarından bahseden Richard Yu şunları kaydetti: “İleride, HUAWEI AppGallery’deki pratik ekosistemimizi yalnızca inançlı ve emniyetli bir platform oluşturmakla kalmayıp tüketicilere daha ziyade seçenek sunma umuduyla genişletmeye devam edeceğiz. Bu gelişen ekosistemin devam eden başarısı, en yüksek önceliklerimizden biri olmaya devam edecek.”

Huawei, tatbik ekosistemini büyütmek için yerküre çapında tanınan tatbik geliştiricileriyle canlı olarak çalışıyor. Geliştiriciler bu ekosistemin bir modülü epeyce Huawei ile birlikte yerküredeki tüketicilere daha akıllı bir pratik deneyimi getirmeye çalışıyorlar.

Yorum Ekle