Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei, 5G Telefonlarda Kestirimleri Alt Üst Etti!

Huawei, 5G Telefonlarda Kestirimleri Alt Üst Etti!

Huawei, kısa bir mühlet evvel yayınlanan Brand Finance Küresel 500 2020 raporunda, yıllık yüzde 4.5 artışla 65,084 milyar dolarlık marka bedeline sahip 3’üncü Çinli şirket olarak değerli bir muvaffakiyete imza atmıştı. Brand Finance tarafından yayınlanan raporda, yerkürenin en kıymetli 10 markasından biri olarak seçilen Huawei, öte yandan Strategy Analytics’in yayınlanan raporuna nazaran ise, şu an yerkürenin en güzel 5G telefon satıcısı konumunda.

Raporda, kullanıcıların 5G akıllı telefonlara beklenenden daha çokça talepte bulunduğunu söyleyen Strategy Analytics, Huawei’nin 5G telefonlarıyla küresel çapta tam 19 milyon ünite sevk ettiğini açıklayarak Çinli şirketi liste başına yerleştirmiş.

Pekala, bu neden bu kadar kıymetli? Çünkü Huawei, bu muvaffakiyetini yerkürenin en büyük pazarlarından biri olan ABD’nin uyguladığı ambargoya karşı başarmış durumda. Bu mealde bu raporun değeri Huawei için bir oldukça büyük. Buna istinaden Huawei’nin 5G telefonlarının neredeyse tamamı Çin’de satışa çıktı. Raporun devamında da tanınan modeller arasında Mate 20 X 5G ve Mate 30 Pro 5G‘nin başı çektiği yazıyor.

Huawei’yi takip eden marka ise elbette Samsung. Samsung ise raporda küresel çapta yüzde 36’lık bir satış başarısı yakalamış. Bu pahanın rakamsal karşılığı ise 6.7 milyon 5G’li telefon demek. Samsung tarafında ise tanınan cihazlar arasında Galaxy Note 10+ 5G ve Galaxy S10 5G bulunuyor.

Apple ise elbette listede yok. Çünkü Apple’ın birinci 5G’li telefonunun bu yıl ahir tanıtılması bekleniyor.

Yorum Ekle