Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HTC’de Büyük Düşüş Tam Gaz Devam Ediyor!

HTC’de Büyük Düşüş Tam Gaz Devam Ediyor!

Geçtiğimiz 12 ay içerisinde HTC‘nin geliri %57,8 azalarak 10,02 milyar Tayvan Dolarına (TWD, yaklaşık 2 milyar TL) düştü. Bu yeni rakam ile bir arada de firmanın son devirlerdeki gerilemesinin sürdüğü söylenebilir. Bir evvelki yılın sayılarını geçen tek yıl ise Eylül ayıydı.

Tayvanlı firma bir müddet evvel en başarılı Android üreticilerinden biriydi ve hem telefon modelleri, hem de Sense UI arabirimi milyonlarca sadık kullanıcı kazanmayı başarmıştı. Lakin firma, satışlar konusunda Samsung ve Huawei üzere büyük firmalarla başa çıkmayı başaramadı ve bunun yanına son yıllarda Sanal Gerçeklik (VR) cihazları ve pratiklerine yöneldi. Velev 2017 yılında, Google Pixel’i tasarlayan ekibi Google’ın kendisine 1,1 milyar dolar karşılığında sattı.

HTC bu duruma karşın akıllı telefon üretmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Temmuz ayında Tayvan pazarı için HTC U19e ve HTC Desire U19+ eserlerini piyasaya sürdü ve Hindistan üzere vesair devletlerde de lisans muahedeleri ile orta segmente odaklanıyor. Başkaca firmanın HTC Exodus ismi verilen tabanlı bir akıllı telefonu da laf konusu.

VR ise firma için en değerli konumda durmaya devam ediyor ve Vive başlık serisi hem tüketici, hem de kurumsal müşterileri hedefliyor.

Yorum Ekle