Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HTC VIVE Cosmos Elite, Cosmos VR ve Cosmos Play Tanıtıldı! İşte Özellikleri

HTC VIVE Cosmos Elite, Cosmos VR ve Cosmos Play Tanıtıldı! İşte Özellikleri

HTC VIVE, şimdiye kadarki en çok taraflı ve becerikli sanal gerçeklik (VR) eser yelpazesiyle Sanal Gerçekliğin Yüzünü Değiştiriyor. HTC’nin duyurduğu yeni VIVE Cosmos serisinde üç yeni model ve VIVE Cosmos serisinin yeteneklerini zenginleştiren üç yeni modüler ön kapak taraf alıyor. Farklı tasarruf biçimlerine koordinasyon sağlayabilen PC tabanlı 1. sınıf VR tahlili olan Vive Cosmos, gözlüğün önüne yerleştirilen eklentilerle kullanıcının vakit içindeki değişen gereksinimlerine müsait olarak kişiselleştirilebiliyor. Tüm Vive Cosmos eser ailesi, etkileyici imaj kalitesi ve yüksek konfor sunuyor.

HTC CEO’su Yves Maître, yeni eser serisiyle ilgili olarak şunları söylüyor: “Müşterilerimizin etkileyici bir VR deneyimi beklentisi içinde olduklarını biliyoruz. Yeni eser ailemizle her tipten VR tasarruf senaryosuna tam olarak armoni sağlayacak seçenekler sunmaktan gurur duyuyoruz. Vive Cosmos şimdiye dek duyurduğumuz en esnek VR tahlili. Vive Cosmos sanal gerçekliği birinci kere deneyen son kullanıcılardan beklentileri yüksek profesyonellere kadar herkes için en düzgün kaliteyi, konforu, esnekliği ve kablosuz adaptör üzere değiştirilebilir eklentileri sayesinde VR’dan XR’a uzanan yolculuğun her adımına eşlik etmeyi vadediyoruz.”

VIVE Cosmos Platformu

Tüm VIVE Cosmos başlıkları, kullanıcının başlangıç için tercih ettiği model hangisi olursa olsun yüksek kalitede üretildi ve sanayinin sunduğu en uygun özelliklerle donatıldı.

Başlığınızın havasını değiştirin: Vive Cosmos başlıklarının değiştirilebilir ön yüzü sayesinde, kullanıcılar vakit içinde VR başlıklarından daha ziyade verim alabiliyor. Başlıkta yapılacak bir özellik yahut performans yükseltmesi başlığın ön kapağını çıkarıp yenisini takmak kadar kolay.

Tek hareketle gerçekliğe dönüş: Yenilikçi flip-up tasarımı sayesinde, Vive Cosmos kullanıcıları sanal gerçeklik ve gerçek yerküre arasında kolaylıkla geçiş yapabiliyor. Vive Cosmos başkaca konfor ve ergonomiye dair yenilikleriyle bugüne kadarki en kapsayıcı ve konforlu VR deneyimini sunuyor.

Etkileyici görseller: Tüm Vive Cosmos başlıkları 2880 x 1700 kombine çözünürlük sunan ve özgün Vive başlığından yüzde 88 daha çokça olan nitelikli ekranlarla donatıldı. Bu sayede Vive Cosmos yazı ve grafikleri kristal netliğinde görüntüleyebiliyor. Yeni LCD paneller pikseller arasındaki boşluğu, hasebiyle ekran kapısı tesirini azaltıyor.

VIVE Cosmos Elite

Vive Cosmos Elite, harici takip performansını dahili takip esnekliğiyle birleştirerek sefaya düşkün VR tutkunlarına yeni bir yerküre sunuyor.

Lighthouse baz istasyonları sayesinde, kullanıcılar SteamVR izleme teknolojisinin gücünü ve doğruluğunu sanal yerkürede hissediyor. Vive Cosmos Elite ayrıyeten VR denetimleri için benzersiz bir algılama özgürlüğü sunan Vive Tracker ve kablosuz VR deneyimi için kablosuz temas adaptörü üzere Vive ekosisteminin muhit ünitelerinden faydalanabiliyor.

Vive Cosmos Elite yanında Harici Takip Ön Kapak eklentisi, 2 SteamVR baz istasyonu ve iki Vive kontrolcüsüyle geliyor. Harici Takip Ön Kapak baz istasyonlarının 1.0 yahut 2.0 sürümüyle, Vive yahut Vive Pro kontrolcüleriyle de koordinasyonlu. Eklenti istendiğinde Vive Cosmos ile gelen orjinal içten dışa takip eklentisiyle basitçe değiştirilebiliyor.

Vive Cosmos Elite, Pistol Whip, Superhot ve Audica üzere doğruluk ve hassasiyetin son aşama değerli olduğu oyunlarda ve Battlewake üzere çok oyunculu VR oyunlarında en yeterli deneyimi sunuyor.

Vive Cosmos Elite paketi 899 Dolar fiyatla 2020’nin birinci çeyreğinde satışa sunulacak. Harici Takip Ön Kapak eklentisi, kendi başına bir aksesuar olarak Vive Cosmos yahut Vive Cosmos Play cihazlarını terfi ettirmek isteyenler için yılın 2. çeyreğinde 199 dolardan satışta olacak.

VIVE Cosmos XR

Kendi başına bir eser olarak ve modüler Vive Cosmos modelleri için eklenti biçiminde sunulacak olan VIVE Cosmos XR, yüksek kaliteli XR geçiş kamerasını birinci sefer Vive Cosmos serisiyle buluşturuyor. Yılın 2. çeyreğinde geliştiricilere sunulacak olan Vive Cosmos XR, neredeyse kusursuz imaj yansıtma özelliğine sahip kameraların içeriye aktardığı imaj sayesinde 100 radde görüş açısına sahip VR ekranında gerçek yerkürede olanları sanal objelerle bir araya getirecek.

Örneğin Vive Cosmos XR fonksiyonlarıyla entegre edilecek Vive Sync sayesinde, sanal objeler gerçek yerküredeki ortamlara yerleşerek VR üzerindeki içtimalar neredeyse gerçeğe dönüşecek.

Sahip olduğu yüksek kaliteli geçirgenlik kameraları sayesinde, Vive Cosmos XR kullanıcının bulunduğu etrafın net imgesini ekrana yansıtırken, sanal imajlar bunun üzerine kesintisiz bir biçimde yerleştirilecek. Vive Cosmos XR hakkında daha çokça malumat GDC konferansında açıklanacak.

VIVE Cosmos Play

Yeni kullanıcıların VR’la tanışma noktası olan Vive Cosmos Play, nitelikli bir VR sistemine sahip olmayı çok daha kolay hale getiriyor. Vive Cosmos Play, 4 kamerasıyla içten dışa takip yaparak VR meraklılarına yeterli bir başlangıç ve artan muhtaçlıklar için genişletilebilir ülkü bir platform sunuyor.

Giriş seviyesi VR maceraları için ülkü olan Vive Cosmos Play, Viveport Medya, Angry Birds VR: Isle of Pigs, The Curious Tale of the Stolen Pets ve A Fisherman’s Tale üzere içerikler için son radde münâsib.

Vive Cosmos Play, başkaca işletmeler ve müzeler üzere umumi VR deneyimine münasip ortamlar için ülkü ve tasarrufu kolay bir VR deneyimi sunuyor.

Play sahipleri, Vive Cosmos cihazlarını Vive Cosmos ön kapak eklentileri üzere aksesuarlarla zenginleştirebiliyor. Vive Cosmos Play ile ilgili detaylı malumat önümüzdeki aylarda açıklanacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle